Radio Białystok | Wiadomości | "Żonkilowa kwesta" Fundacji "Pomóż Im" - można pomóc potrzebującym

"Żonkilowa kwesta" Fundacji "Pomóż Im" - można pomóc potrzebującym

13.04.2019, 07:19, akt. 10:39

W wielu miejscach Białegostoku, ale też w galeriach w Łomży i Ełku można będzie spotkać wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im".

Fot. Renata Reda
Fot. Renata Reda

"Żonkilowa Kwesta" w Białymstoku - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kilkudziesięciu wolontariuszy w białostockich galeriach handlowych, w centrum miasta, w parkach i w muzeach kwestujących na rzecz podopiecznych Fundacji "Pomóż Im", będzie można spotkać przez cały dzień w sobotę (13.04). Żonkilowe kwesty odbywać się będą w ramach akcji "Pola nadziei".

Kwesty organizowane są, by wspierać misję Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację "Pomóż Im". Hospicjum nie jest placówką stacjonarną; lekarze, pielęgniarki, kapelani opiekują się dziećmi i ich rodzinami w ich domach.

Fundacja po raz dziewiąty włączyła się w ogólnopolską akcję promującą opiekę paliatywną, hospicyjną i ideę wolontariatu. Symbolem akcji jest żonkil. Jesienią cebulki tych kwiatów sadzono w wielu miejscach w regionie, by zakwitły wiosną i by można je było rozdawać w ramach kwest. Posadzono ponad 13 tys. cebulek.

Pierwsze kwesty w Podlaskiem odbyły się pod koniec marca; główne odbywają się w sobotę (13.04).

W sobotnią akcję, oprócz stałych wolontariuszy "Pomóż Im", włączyli się i przez cały dzień kwestować będą m.in. tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, aktorzy Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, dziennikarze białostockiego oddziału Telewizji Polskiej, harcerze oraz grupa rekonstrukcyjna Korpusu Ochrony Pogranicza.

Wesprzeć podopiecznych "Pomóż Im" będzie można też wrzucając datek by przejechać się zabytkowym autobusem tzw. ogórkiem i zwiedzić miasto. W parku, na Plantach będzie można przejechać się zabytkowym motorem, w jednej z galerii uczniowie uczący się na fryzjerów będą zachęcać do zrobienia fryzury, a na Rynku Kościuszki będzie można kupić świąteczne ozdoby i w ten sposób wesprzeć akcję. Także kupując kawę czy drożdżówkę w jednym z kilku białostockich lokali, część przychodu zostanie przeznaczona na "Pola nadziei".

W tegoroczną akcję włączyło się też Muzeum Podlaskie i Muzeum Wojska, gdzie będzie można spotkać wolontariuszy. Natomiast Opera i Filharmonia Podlaska zostanie podświetlona w sobotę na żółto - jak mówią organizatorzy - "na znak łączności z osobami nieuleczalnie chorymi".

Kwesty odbędą się też w sobotę w galeriach handlowych w Ełku i w Łomży, a w innych dniach także w sklepach czy poszczególnych szkołach.

Podsumowanie "Pól nadziei" fundacja planuje w czerwcu. Pieniądze zebrane podczas akcji mają wesprzeć podopiecznych Białostockiego Hospicjum i budowę Domu Opieki Wyręczającej.źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Inga Januszko-Manaches

11.04.2019, 11:37

Wolontariuszy Fundacji "Pomóż Im" kwestujących na rzecz kampanii "Pola Nadziei" będzie można spotkać w białostockich galeriach handlowych, sklepach spożywczych, na Rynku Kościuszki i w parkach.


Przy cerkwiach w całym regionie trwa Żonkilowa kwesta

31.03.2019, 12:27

Przypominają, że wokół nas są chorzy, którzy potrzebują wsparcia.


Kolejna edycja kampanii "Pola Nadziei" - żonkile zakwitną również przed Radiem Białystok

10.10.2018, 14:51

W tej akcji chodzi o uwrażliwianie nas na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, o propagowanie idei wolontariatu i bezinteresownej pomocy innym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok