Radio Białystok | Wiadomości | Zwycięstwem chcieliśmy podziękować kibicom - Romanczuk po zwycięstwie z Legią

Zwycięstwem chcieliśmy podziękować kibicom - Romanczuk po zwycięstwie z Legią

autor: Robert Bońkowski

16.05.2019, 00:43, akt. 01:08

Jagiellonia pokonała Legię Warszawa na stadionie przy Słonecznej w 36. kolejce Ekstraklasy 1:0. Samobójczego gola strzelił Mateusz Wieteska.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 15.05.2019, fot. Joanna Szubzda

Romanczuk: mamy swoje małe święto

Kapitan Jagiellonii nie krył zadowolenia po zdobyciu trzech punktów z Legią Warszawa. Przyznał jednak, że nie oglądają się na przeciwników i zrobią wszystko by zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Legia nie miała praktycznie żadnej sytuacji. My mieliśmy ich kilka i gdybyśmy inaczej je rozwiązywali, to być może podwyższylibyśmy wynik. W drugiej połowie zabrakło nam utrzymania piłki z przodu

- mówił Taras Romanczuk. Całą wypowiedź kapitana Jagi można wysłuchać na naszym kanale You Tube.

Sandomierski: chcieliśmy się godnie pożegnać z naszymi kibicami

Bramkarz Jagiellonii był jednym z bohaterów Żółto-Czerwonych. Kilkukrotnie ratował zespół broniąc strzały Legionistów. Po meczu przyznał, że nie był to dla niego łatwy mecz.

Nie był to dla nas łatwy mecz, ale na pewno chcieliśmy godnie pożegnać się z naszymi kibicami, bo wiemy co w Białymstoku znaczą mecze z Legią. To był taki podwójny bodziec do tego, by dać z siebie wszystko

- przyznał bramkarz Jagi. Całą wypowiedź Grzegorza Sandomierskiego można obejrzeć na kanale You Tube Polskiego Radia Białystok.

Novikovas: najważniejsze, że wygraliśmy ostatni mecz u siebie w sezonie

Arvydas Novikovas po zwycięstwie z Legią Warszawa powiedział, że ważne było to zwycięstwo dla całej drużyny, szczególnie przeciwko takiej drużynie jaką jest Legia Warszawa.

Jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa, szczególnie z Legią, kibice również są zadowoleni. Był to bardzo ważny mecz dla wszystkich. Mogliśmy jednak trochę lepiej grać w drugiej połowie w ofensywie

- powiedział reprezentant Litwy. Całą pomeczową wypowiedź można wysłuchać na naszym kanale You Tube.

Wieteska: popełniłem błąd przy straconej bramce

Obrońca Legii Warszawa strzelił w meczu samobójczego gola co dało zwycięstwo Jagiellonii Białystok.

Popełniłem błąd przy sytuacji bramkowej, w ostatniej chwili usłyszałem od naszego bramkarza, że piłka jest jego, ale niestety było już za późno na reakcję i niefortunnie skierowałem piłkę w światło bramki

- powiedział Mateusz Wieteska, którego wypowiedź można znaleźć na kanale You Tube Polskiego Radia Białystok.

Jagiellonia Białystok swój ostatni mecz w sezonie zagra w niedzielę (19.05) o godzinie 18:00 w Gdańsku przeciwko Lechii. Transmisja tego meczu będzie na naszej antenie.

| red: rbon

PZPN przyznał Jagiellonii licencję na przyszły sezon

14.05.2019, 19:52

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Jagiellonii Białystok na rozgrywki Ekstraklasy oraz UEFA w przyszłym sezonie.

Mamrot przed meczem z Legią: presja na Legii będzie duża

14.05.2019, 19:39

"Presja na Legii będzie duża, ale to doświadczony zespół" - powiedział przed spotkaniem ekstraklasy z aktualnym mistrzem kraju Ireneusz Mamrot, trener wciąż aktualnego piłkarskiego wicemistrza Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok wygrywa z mistrzem Polski - Legią Warszawa [zdjęcia]

15.05.2019, 17:53

Zdecydował jeden błąd zawodnika Legii Warszawa. Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (1:0) z Legią Warszawa w przedostatnim meczu piłkarskiej ekstraklasy. Jedyna bramka padła w 28. min. po samobójczym trafieniu Mateusza Wieteski.