Radio Białystok | Wiadomości | Jaga wróciła z urlopu - ruszyły przygotowania do nowego sezonu

Jaga wróciła z urlopu - ruszyły przygotowania do nowego sezonu

17.06.2019, 17:09, akt. 17:19

Przygotowania do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy rozpoczęła w poniedziałek Jagiellonia Białystok. W środę piąty zespół minionego sezonu piłkarskiej ekstraklasy wyjedzie na 10-dniowe zgrupowanie do Kępy (Mazowieckie), potem będzie trenować już na własnych obiektach.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 15.05.2019, fot. Joanna Szubzda
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 15.05.2019, fot. Joanna Szubzda

Przez  pierwsze dwa dni część kadry będzie przechodziła badania lekarskie, część będzie trenowała w ośrodku treningowym klubu przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Na co dzień będzie to baza szkoleniowa nie tylko młodzieżowych drużyn Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, ale również pierwszego zespołu.

Ośrodek oficjalnie otwarto w ub. tygodniu; kosztował blisko 19 mln zł brutto, część pieniędzy pochodziła z resortu sportu i turystyki. W ośrodku są w sumie trzy boiska, w tym jedno pełnowymiarowe z naturalną murawą, które będzie do dyspozycji pierwszego zespołu. Jest tam też pełnowymiarowe boisko ze sztuczną murawą, które na zimę będzie zadaszane specjalną halą pneumatyczną, piłkarze mają też do dyspozycji zaplecze socjalne, m.in. salę treningową i konferencyjną.

Dla zespołu z Białegostoku to duża zmiana na lepsze, bo przez ostatnie latach kadra ekstraklasowa trenowała w podmiejskich Pogorzałkach, a w razie potrzeby skorzystania z boiska ze sztuczną nawierzchnią, trenowała na bocznej płycie białostockiego stadionu miejskiego. 

Wreszcie mamy wszystko w jednym miejscu, i nie chodzi mi tylko o  boiska. Możemy tu np. odnowę biologiczną przeprowadzić, zamówić i zjeść  tu posiłek, jeśli mamy dwa treningi dziennie. To daje większe możliwości  i to bardzo cieszy. Od strony sportowej boiska są wysokiej jakości,  głęboko w to wierzę, że wpłynie to na mniejszą liczbę urazów

- powiedział trener Ireneusz Mamrot. 

Podkreślił, że obsługa boiska w Pogorzałkach bardzo ciężko pracowała, by były tam możliwie najlepsze warunki do treningu, ale nie było tam np. automatycznego podlewania czy podgrzewania murawy (w ośrodku jest).

W kadrze Jagiellonii nie zaszły na razie jakieś większe zmiany. Nowym zawodnikiem jest hiszpański skrzydłowy Juan Camara, który przeszedł z Miedzi Legnica. W przerwie w rozgrywkach klub rozwiązał umowy z kilkoma zawodnikami, którym daleko było do kadry pierwszego zespołu i grali na wypożyczeniach. Chodzi m.in. o Karola Mackiewicza czy Jonatana Strausa. 

Klub szuka przede wszystkim napastnika, bo jego brak w drugiej części sezonu - wobec zimowej "wyprzedaży" graczy ofensywnych i kontuzji pozyskanego Serba Stefana Scepovica - był widoczny. Z wypożyczeń wracają i zaczną okres przygotowawczy z zespołem: bramkarz Damian Węglarz, pomocnik Przemysław Mystkowski i napastnik Bartosz Bida.

Ośrodek w Kępie, do którego Jagiellonia wyjedzie w środę, był miejscem letniego zgrupowania białostoczan również przed rokiem, gdy zespół trenera Mamrota przygotowywał się nie tylko do nowego sezonu ekstraklasy, ale również do eliminacji Ligi Europejskiej. W tym sezonie białostoczanie jednak w europejskich pucharach nie grają. W trakcie tego obozu przygotowawczego sztab szkoleniowy zaplanował trzy mecze kontrolne, m.in. z Pogonią Siedlce i Wigrami Suwałki. Dwa kolejne mecze sparingowe zaplanowano w Białymstoku, w drugiej fazie przygotowań.

Nowy sezon ekstraklasy Jagiellonia zacznie 19 lipca meczem wyjazdowym z Arką Gdynia.źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trener Ireneusz Mamrot o przygotowaniach Jagiellonii do nowego sezonu

16.06.2019, 19:12

Jagiellonia Białystok rozpoczyna w poniedziałek (17.06) przygotowania do nowego sezonu.


Rozstania z Jagiellonią - kilku piłkarzy rozwiązało kontrakty

14.06.2019, 12:52

Jagiellonia Białystok rozwiązała kontrakty za porozumieniem stron z kilkoma swoimi zawodnikami.


Jagiellonia Białystok otworzyła nowy ośrodek treningowy w Starosielcach [zdjęcia]

11.06.2019, 09:30

Trzy boiska, w tym jedno na zimę zadaszane i zaplecze z szatniami i administracją - tak wygląda ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok, oddany we wtorek (11.06) oficjalnie do użytku. Będą tam trenowały nie tylko drużyny dziecięce i młodzieżowe, ale też zespół ekstraklasowy.


Wiemy z kim Jagiellonia rozpocznie nadchodzący ligowy sezon - znamy terminarz ekstraklasy

3.06.2019, 18:03

Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota w 1. kolejce zagra na wyjeździe z drużyną Arki Gdynia. Pierwszy mecz domowy zostanie rozegrany tydzień później z Rakowem Częstochowa.


Były piłkarz Miedzi Legnica został zawodnikiem Jagiellonii

1.06.2019, 11:15

W piątek (31.05) czteroletni kontrakt z Jagiellonią Białystok podpisał 25-letni hiszpański skrzydłowy Juan Camara, występujący dotychczas w Miedzi Legnica.


Kapitan Jagiellonii Białystok - Taras Romanczuk przedłużył umowę z klubem

29.05.2019, 15:16

Kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk przedłużył do połowy 2023 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok, kontrakt z białostockim klubem. Pochodzący z Ukrainy defensywny pomocnik, trafił do Jagiellonii pięć lat temu z Legionovii Legionowo. Od ponad roku ma polskie obywatelstwo.


Jagiellonia Białystok reaktywuje II zespół - zagrają w IV lidze

27.05.2019, 13:35

Przy współpracy zarządu i sztabu pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok zadecydowano, by reaktywować II drużynę. Od sezonu 2019/2020 rezerwy Żółto-Czerwonych będą występowały w podlaskiej IV lidze.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszemfot. Sylwia Krassowska
BIAŁYSTOK
27.10.2020, 13:57, akt. 28.10.2020, 09:42

Zmarł ksiądz Czesław Gładczukźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok