Radio Białystok | Wiadomości | Premier Mateusz Morawiecki potępił chuligańskie wybryki podczas białostockiego Marszu Równości

Premier Mateusz Morawiecki potępił chuligańskie wybryki podczas białostockiego Marszu Równości

23.07.2019, 14:16, akt. 14:36

Potępiam chuligańskie zachowanie, które mieliśmy okazję obserwować podczas wydarzeń w Białymstoku - mówi premier Mateusz Morawiecki.  

Mateusz Morawiecki, fot. Sylwia Krassowska
Mateusz Morawiecki, fot. Sylwia Krassowska

Szef rządu podkreślił, że "w Polsce jest miejsce dla każdego, ale nie ma na pewno miejsca na takie chuligańskie, agresywne zachowania, na takie barbarzyńskie traktowanie drugiego człowieka".

Premier podkreślił również, że "policja od razu rozpoczęła i prowadzi działania, zmierzające do tego, żeby w skuteczny sposób wyłapać agresorów".Marsz Równości w BiałymstokuPierwszy Marsz Równości przeszedł w sobotę ulicami Białegostoku. Kilkakrotnie próbowali go zablokować kontrmanifestanci. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

Policja zna już personalia ponad 50 agresywnych uczestników kontramanifestacji. 37 osób już przesłuchała, niektóre osoby usłyszały zarzuty.  


źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Młodzież Wszechpolska zadowolona, że udało się utrudnić przebieg marszu równości

23.07.2019, 12:46

Białostoccy działacze Młodzieży Wszechpolskiej zapewniają, że nie brali udziału w ataku na uczestników legalnego marszu równości, który w sobotę przeszedł ulicami miasta.


Poseł Truskolaski złożył zawiadomienie do prokuratury na radnego z PiS wz. z wpisem po Marszu Równości

23.07.2019, 12:07

Poseł PO-KO Krzysztof Truskolaski złożył we wtorek (23.07) zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych pod adresem jego i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego we wpisie w mediach społecznościowych po sobotnim Marszu Równości radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza (PiS).


Policja zidentyfikowała prawie 70 osób, które atakowały uczestników marszu równości w Białymstoku

23.07.2019, 08:42

W białostockiej policji powołano specjalną grupę w związku z wydarzeniami podczas Marszu Równości w Białymstoku - poinformował komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.


Akty agresji podczas marszu równości w Białymstoku nie mogą być usprawiedliwiane - uważa arcybiskup Tadeusz Wojda

22.07.2019, 15:12

"Nie do pogodzenia z postawą chrześcijanina, naśladowcy Chrystusa, były akty przemocy i pogardy" - pisze Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki w specjalnym komunikacie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Gwiazdka z Książką

"Drogi Święty Mikołaju" Nataszy Sochy i Magdy Mazur

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok