Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Oktawa Kultur - święto muzyki, tańca i wielokulturowości [zdjęcia, wideo]

Podlaska Oktawa Kultur - święto muzyki, tańca i wielokulturowości [zdjęcia, wideo]

25.07.2019, 18:35, akt. 28.07.2019, 09:43

Zespoły ludowe z różnych krajów przemaszerowały przez Rynek Kościuszki w Białymstoku.

Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka
Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka

Podlaska Oktawa Kultur - święto muzyki, tańca i wielokulturowości - relacja Pawła Andrukiewicza

Parada uczestników Podlaskiej Oktawy Kultur - relacja Pawła Andrukiewicza

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Kolejny dzień Podlaskiej Oktawy Kultur rozpoczęła uroczysta parada z udziałem niemal wszystkich uczestników festiwalu. Artyści prezentowali kolorowe stroje, regionalną muzykę i tańce.



Na Rynku Kościuszki w Białymstoku muzyków można spotkać codziennie aż do niedzieli. Występy odbywają się również w około 30 miejscowościach naszego regionu. Podczas Podlaskiej Oktawy Kultury zobaczymy łącznie blisko 600 artystów z 12 krajów: Polski, Ukrainy, Izraela, Serbii, Rosji, Białorusi, Słowacji, Rumunii, Litwy, Gruzji oraz - po raz pierwszy - z Hiszpanii.


PROGRAM

Podlaska Oktawa Kultur – XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru


26 lipca, piątek

 

Białystok

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś), HORA ISRAEL (Izrael), GO_A (Ukraina), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska), ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)

Białowieża

ok. godz. 21:00, amfiteatr

ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska)

Hajnówka

godz. 18:00, amfiteatr

MTSVERVALI (Gruzja), ČARNICA (Słowacja)

Kalinówka Kościelna/Knyszyn

godz. 12:30, plac przy kościele św. Anny w Kalinówce Kościelnej

KRALYTSIA (Ukraina)

Orla

godz. 17:00, Gminne Centrum Kultury

KUPALINKA (Białoruś)

Piątnica

godz. 18:00, Gminna Hala Sportowa

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), WODA NA MŁYN (Polska)

Zabłudów

godz. 18:30, planty

SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

Zambrów

godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury

VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)


27 lipca, sobota

 

Białystok

godz. 17:00, plac przy Ratuszu

SIAUSTINIS (Litwa), SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania), MTSVERVALI (Gruzja), KRALYTSIA (Ukraina), ZPiT „KURPIE ZIELONE” (Polska)

Bielsk Podlaski

godz. 18:30, muszla koncertowa

ROMODA i OT-TUDA (Rosja), VIGÜELA (Hiszpania)

Czarna Białostocka

godz. 19:00, stadion

ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Czyżew

godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś)

Gródek

ok. godz. 20:00, uroczysko Boryk

KUPALINKA (Białoruś)

Kleszczele

godz. 16:00, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia), SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)

Krypno Wielkie

godz. 19:00, Pacowa Chata

GO_A (Ukraina)

Narewka

godz. 18:00, amfiteatr

ČARNICA (Słowacja)

Nowinka

godz. 18:00, Nowinka 57

WODA NA MŁYN (Polska), HORA ISRAEL (Izrael)

Sokole

godz. 15:00, plac przed Domem Ludowym

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska)

Suchowola

godz. 19:00, Centrum Trzech Kultur

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska)

Suwałki

godz. 18:00, muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja

ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia)

Szepietowo

godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury

PADLASKI WIANOK (Polska)


28 lipca, niedziela


Białystok

godz. 16:00, plac przy Ratuszu

ČARNICA (Słowacja), VIGÜELA (Hiszpania), VOLYNSKYI NARODNYI HOR (Ukraina)

Goniądz

godz. 17:00, scena na plaży

JUNII BRAŞOVULUI (Rumunia)

Grajewo

godz. 17:00, Grajewskie Centrum Kultury

ORKESTAR KRISTIJANA AZIROVIĆA (Serbia), WODA NA MŁYN (Polska)

Hodyszewo/Nowe Piekuty

godz. 13:00, sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH (Białoruś)

Zabiele/Kolno

godz. 13:00, sala gimnastyczna SP w Zabielu

SAVIA VIVA DE CORIA (Hiszpania)

Korycin

godz. 18:00, scena nad zalewem

GO_A (Ukraina)

Pogorzałki/Dobrzyniewo

godz. 17:00, Dom Kultury w Pogorzałkach

KRALYTSIA (Ukraina)

Puńsk

godz. 14:00, Dom Kultury Litewskiej

SIAUSTINIS (Litwa)

Rajgród

godz. 18:00, amfiteatr przy Górze Zamkowej (w razie niepogody Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rajgrodzie, ul. Stanki 14)

MTSVERVALI (Gruzja), ZPiT UJ „SŁOWIANKI” (Polska)

Siemiatycze

ok. godz. 17:00, amfiteatr nad zalewem

HORA ISRAEL (Izrael)

Sycze

godz. 15:00, świetlica wiejska

ROMODA i OT-TUDA (Rosja)

Szczuczyn

godz. 19:00, Biblioteka Centrum Kultury

KUPALINKA (Białoruś)

Wasilków

godz. 20:00, teren rekreacyjny Cypel

SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)


IMPREZY TOWARZYSZĄCE

26 lipca, godz. 20:00, Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6, Białystok

Potańcówka z zespołami

KAPELA NIWIŃSKICH (Polska),

ROMODA i OT-TUDA (Rosja),

KRALYTSIA (Ukraina),

SKŁAD NIEARCHAICZNY (Polska)
KAPELA HARADZIEŃSKICH DWORYKAU (Białoruś)

Warsztaty – WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14, Białystok

24 lipca, 17:00-20:00 – KRALYTSIA (Ukraina)

– tańce i pieśni ukraińskie

27 lipca, 10:00-13:00 – Romoda i Ot-Tuda (Rosja)

– tańce i pieśni rosyjskie

28 lipca, 10:00-13:00 – KRALYTSIA (Ukraina)

– tańce i pieśni ukraińskie

28 lipca, godz. 18.30, park miejski, ul. Rynek Piłsudskiego, Wysokie Mazowieckie

Koncert zespołu Hiłoczka


źródło: mat. org. | red: mak, zmj, mag




Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS






RadioRower










źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok