Radio Białystok | Wiadomości | 10 mln zł na termomodernizację szkół i budynków użyteczności publicznej

10 mln zł na termomodernizację szkół i budynków użyteczności publicznej

31.07.2019, 18:53, akt. 19:47

Dzięki tym inwestycjom będzie oszczędniej i ekologiczniej. Dziewięć budynków w naszym regionie zostanie docieplonych, głównie za unijne pieniądze.

źródło: UMWP
źródło: UMWP

Gruntownie wyremontowany ma być zespół szkół i budynek po starej synagodze w Suchowoli, a także blok mieszkalny i Klub Seniora w Sokółce. Zmodernizowana będzie też szkoła w Srebrnej i dwa budynki w gminie Szumowo. Pieniądze dostała również Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku na remont budynków przy ulicy Pogodnej - informuje dyrektor placówki Bogdan Kalicki.


- To budynki z początku lat 70., od tamtego czasu nie były tam ponoszone żadne istotne nakłady. Ich stan techniczny był dosyć opłakany, a jest to zaplecze dla wszystkich ambulansów funkcjonujących w ramach naszej stacji pogotowia. Dodatkowo też stacjonują tam zespoły ratownictwa medycznego, także mamy nadzieję, że to dobitnie polepszy warunki zarówno obsługi mieszkańców, jak też i pracy naszych pracowników - informuje dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku Bogdan Kalicki.


Na termomodernizację wszystkich obiektów zarząd województwa podlaskiego przeznaczył 10 milionów złotych unijnego dofinansowania - mówi marszałek Artur Kosicki.


- Termomodernizacja tych obiektów jest bardzo istotna ze względu na ich funkcję - są to szkoły, budynki mieszkalne, pracownicze, miejsca kultu religijnego, ale równie ważną sprawą jest ochrona środowiska naturalnego - wymienia marszałek Kosicki.


- Podchodzimy do termomodernizacji bardzo poważnie i dlatego też taka decyzja zarządu województwa podlaskiego, żeby wszystkie projekty pozytywnie ocenione dostały dofinansowanie - stwierdza marszałek.

Pieniądze na termomodernizację pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


źródło: Paweł Andrukiewicz, wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku uzupełnia zawiadomienie do prokuratury - chodzi o blokowanie Marszu Równości

31.07.2019, 18:27

Prezydent Białegostoku złożył zawiadomienie do prokuratury dot. zorganizowania i przeprowadzenia nielegalnego przemarszu oraz zablokowania i wymuszenia zmiany trasy Marszu Równości przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicedyrektora jego gabinetu Roberta Jabłońskiego.


Artur Kosicki złożył zawiadomienie ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku

24.07.2019, 15:27

W środę (24.07) Artur Kosicki złożył zawiadomienie do prokuratury ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.


13 gmin w Podlaskiem przystąpiło do rządowego programu "Czyste Powietrze"

20.07.2019, 14:41

Będzie można łatwiej dostać dofinansowanie do wymiany pieców grzewczych na mniej emisyjne oraz na termomodernizację prywatnych domów.


Podlaskie.eu - to nowy adres strony promującej województwo podlaskie

11.07.2019, 15:30

Ta strona ma być wizytówką regionu skierowaną do turystów z Polski i z zagranicy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok