Radio Białystok | Wiadomości | Co dalej z mundurowym liceum WSAP?

Co dalej z mundurowym liceum WSAP?

autor: Ryszard Minko

22.08.2019, 08:20, akt. 08:32

Nie było chętnych na zakup praw założycielskich do liceum mundurowego Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku. 

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, fot. Ryszard Minko

Jak wynika z ogłoszenia syndyka, nowy właściciel liceum musiałby za nie zapłacić 130 tysięcy złotych. Okazało się, że nikt nie skorzystał z tej oferty.

Prawa założycielskie do prowadzenia liceum mundurowego WSAP obecnie posiada syndyk spółki, która przez ostatnie lata prowadziła uczelnię i szkołę. Losy uczelni są już przesądzone, bo kilka miesięcy temu Ministerstwo Nauki zgodziło się na jej likwidację, natomiast wciąż niepewne jest dalsze funkcjonowanie liceum


Nie ma chętnych na zakup praw

W połowie lipca pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży praw założycielskich do jego prowadzenia, ale teraz nie zgłosił się żaden chętny na ich zakup – poinformowała syndyk Adamina Partycka-Skrzypek. Dodaje, że najprawdopodobniej za kilka tygodni będzie ogłoszony nowy przetarg na ich zakup. Jeżeli i ten się nie powiedzie, syndyk zamierza szukać innych rozwiązań, choć nie zdradza jakich. 


Szkoła wciąż czeka na chętnych licealistów 

Tymczasem szkoła cały czas prowadzi nabór, choć jak przyznaje dyrektor liceum WSAP dr Jacek Pietraszewski zainteresowanie jest znacznie niższe od oczekiwanego. Do tej pory chęć nauki potwierdziło nieco ponad 30. uczniów, z prawie 60 zadeklarowanych. W sumie we wrześniu naukę w mundurówce ma rozpocząć nieco ponad 70 uczniów.

Syndyk wyprzedaje też majątek ruchomy uczelni, czyli między innymi ławki i inne wyposażenie sal. Za kilka tygodni ma być ogłoszony przetarg na zakup nieruchomości. To poza nowoczesnym gmachem uczelni, także zabytkowy Pałac Lubomirskich.


| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Na sprzedaż majątek ruchomy i prawa do liceum - WSAP w likwidacji

26.07.2019, 15:23

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku była przed laty jedną z najlepszych uczelni prywatnych w regionie. Dziś znajduje się w stanie likwidacji.


WSAP w Białymstoku kończy działalność

4.03.2019, 10:23

To, o czym już wspominaliśmy kilka dni temu stało się faktem. Po 23 latach kończy działalność jedna z najbardziej znanych uczelni niepublicznych w Białymstoku.


Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na likwidację WSAP-u

26.02.2019, 15:48

Przed laty była jedną z najpopularniejszych uczelni prywatnych w Białymstoku – teraz może zakończyć działalność. Ministerstwo Nauki wyraziło zgodę na likwidację Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku.


Prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy zarządzaniu WSAP-em

31.03.2018, 09:57

Po niemal rocznym śledztwie prokuratura nie dopatrzyła się nieprawidłowości przy zarządzaniu Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok