Radio Białystok | Wiadomości | Siatkarze BAS Białystok pokonali SMS Spała w meczu inaugurującym sezon 2. ligi siatkówki [zdjęcia]

autor: Robert Bońkowski

28.09.2019, 22:28, akt. 29.09.2019, 09:43

Siatkarze z Białegostoku nie oddali ani jednego seta rywalom i pewnie zainaugurowali sezon pokonując SMS Spała 3:0.

Siatkarze BAS Białystok pokonali 3:0 SMS Spała - Fot. Robert Bońkowski

0:00
0:00
Siatkarze BAS Białystok pokonali SMS Spała w meczu inaugurującym sezon 2. ligi siatkówki - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.

Dominacja w całym spotkaniu

Trener Eugeniusz Iwaniuk wystawił na ten mecz swój najmocniejszy skład. Tylko pierwszy z setów był wyrównany. Siatkarze SMS Spała nie odstawali w nim od gospodarzy. Ostatecznie przegrali jednak z zespołem z Białegostoku 25:22.

Pozostałe dwie części meczu nie pozostawiły złudzeń. BAS Białystok był zdecydowanym faworytem meczu i udowodnił to w kolejnych dwóch setach, w których drużyna Eugeniusza Iwaniuka pokonała przyjezdnych ze Spały 25:13 i 25:14 - wygrywając cały mecz 3:0.

Trener białostoczan mówił po meczu, że zespół spodziewał się takiego przebiegu gry, a dzięki temu - każdy z zawodników (włącznie z rezerwowymi) miał szansę wystąpić w meczu i dołożyć cegiełkę do zwycięstwa.

Najbliższym przeciwnikiem BAS-u Białystok będą siatkarze z warszawskiej Legii.

W 2. lidze siatkarzy grają 3 drużyny z naszego regionu. W pozostałych meczach Bestios Białystok przegrał w Warszawie z Legią 0:3, a Centrum Augustów w Olsztynie z AZS-em UWM 1:3.

Z kolei na inaugurację 2. ligi siatkarek drużyna BAS-u wygrała 3:0 z Legionovią.

| red: rbon, wsz

Wynika to z powodu czasu potrzebnego na odbiory techniczne budowanego z opóźnieniem obiektu.

Siatkarze MKS Ślepsk Malow Suwałki intensywnie trenują przed debiutanckim sezonem w PlusLidze

3.09.2019, 16:04

W połowie września, oprócz treningów, pojawią się również sparingi przygotowujące zespół do startu w rozgrywkach.