Radio Białystok | Wiadomości | Mamrot: to był nasz najsłabszy mecz w tej rundzie [wideo]

Mamrot: to był nasz najsłabszy mecz w tej rundzie [wideo]

9.11.2019, 07:53, akt. 08:05

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (0:2) na wyjeździe z Piastem Gliwice. Rywale - mistrzowie Polski - dzięki wygranej awansowali na pozycję lidera.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok, 08.11.2019, fot. Joanna Szubzda

Mamrot: pod każdym względem było to dla nas bardzo nieudane spotkanie

Trener Jagiellonii Białystok powiedział po meczu, że jest niezadowolony z gry zespołu w pierwszej połowie. Dodał, że Jagiellonia przegrała ten mecz zasłużenie. Duże znaczenie miały też kontuzje Martina Kostala i Martina Pospisila.

Pod każdym względem było to dla nas bardzo nieudane spotkanie. Bardzo niezadowolony jestem z tego, jak graliśmy w pierwszej połowie. Zostawialiśmy Piastowi za dużo miejsca, byliśmy za mało agresywni. Wszystkie piłki "stykowe" przegrywaliśmy. Od początku drugiej połowy widać było, że chcemy odrobić straty, wygrać w Gliwicach. Strzeliliśmy bramkę, ale wiele się zmieniło na naszą niekorzyść po dwóch kontuzjach. Najpierw zszedł Martin Kostal, a za chwilę Martin Pospisil. Dziś nie było Tarasa Romanczuka i ten środek był i tak inaczej zestawiony. Szczególnie zejście Pospisila nas mocno osłabiło. Później nasza gra w ofensywie nie była płynna, a w dodatku narażaliśmy się na kontry Piasta, których ten przeprowadził dużo. Zasłużenie przegraliśmy. Czekamy na sygnał ze szpitala co z Pospisilem. Jeśli chodzi o Kostala, to jest to tylko jakieś naciągnięcie

- powiedział trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot.

Waldemar Fornalik (trener Piasta Gliwice): szkoda, że w pierwszej połowie nie strzeliliśmy trzeciej bramki

Trener Piasta Gliwice nie krył zadowolenia z tego jak jego zespół zagrał w meczu z Jagiellonią. Trener Fornalik powiedział, że w jego ocenie gliwiczanie zagrali bardzo dobre spotkanie.

Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, szczególnie w pierwszej połowie. Szkoda, że w pierwszej odsłonie nie zdobyliśmy trzeciej bramki, gdyż nie byłoby tej chwili niepewności w drugiej połowie, po utracie gola. Potem jednak wszystko wróciło do normy, zaś trzecia bramka w naszym wykonaniu zamknęła mecz. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, gry i z tego, że mamy dziś 28 punktów

- powiedział trener Waldemar Fornalik po zwycięstwie 3:1 nad Jagiellonią Białystok.

Teraz zespoły czeka dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacyjne. Po niej Jagiellonia zagra mecz w Białymstoku z Arką Gdynia (24.11).

źródło: PAP | red: rbon

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (0:2) na wyjeździe z Piastem Gliwice. Rywale - mistrzowie Polski - dzięki wygranej awansowali na pozycję lidera. Żółto-czerwoni w takim samym stosunku przegrali poprzedni mecz na wyjeździe z Wisłą Płock.

Patryk Klimala wybrany najlepszym młodzieżowcem października PKO Ekstraklasy

8.11.2019, 13:30

Napastnik Jagiellonii wygrał plebiscyt prowadzony na oficjalnych kontach społecznościowych PKO Ekstraklasy.

Jagiellonia przegrała w Gliwicach - to druga z rzędu porażka zespołu na wyjeździe [zdjęcia, wideo]

9.11.2019, 01:59

Znamy terminy ostatnich meczów Jagiellonii Białystok w tym roku

7.11.2019, 12:18

Ekstraklasa SA podała szczegółowy terminarz 19. i 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zagra wówczas z Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze.

Jagiellonia montuje balon w ośrodku treningowym w Starosielcach [zdjęcia, wideo]

7.11.2019, 17:21

Dzięki tej inwestycji piłkarze Jagiellonii Białystok będą mogli trenować zimą na własnym obiekcie.

Jagiellonia Białystok wygrywa z ŁKS Łódź [zdjęcia, wideo]

4.11.2019, 00:27

Jagiellonia Białystok po bardzo ciekawym meczu wygrała z ŁKS Łódź 2:0 (0:0). Dzięki wygranej żółto-czerwoni zbliżyli się do czołówki tabeli. Gole dla Jagiellonii strzelili Bartosz Kwiecień i Patryk Klimala.