Radio Białystok | Wiadomości | Zarząd woj. podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Podlaskiego

Zarząd woj. podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Podlaskiego

autor: Dorota Sokołowska

15.01.2020, 10:04, akt. 10:09

Konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku ogłosił zarząd województwa podlaskiego. Kandydaci swoje dokumenty mogą składać do 20 lutego; dyrektor swoją funkcję ma pełnić od 1 kwietnia przez okres trzech lat.

Fotolia.com
Fotolia.com

Muzeum Podlaskie to instytucja kultury podlegająca pod samorząd województwa. Kadencja obecnego, wieloletniego dyrektora największej w regionie placówki muzealnej, historyka Andrzeja Lechowskiego, zakończyła się 31 grudnia 2019 roku.


Minister kultury i dziedzictwa narodowego zarekomendował organizatorowi wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w drodze konkursu a nie poprzez powierzenie tej funkcji na kolejny okres dotychczasowemu dyrektorowi

 - można przeczytać w ogłoszeniu konkursowym, które w środę ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


Kandydaci dokumenty mogą składać do 20 lutego. Wśród wymagań jest m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, wiedza na temat działalności statutowej Muzeum Podlaskiego oraz umiejętności organizatorsko-menedżerskie.


Kandydat, ubiegający się o to stanowisko musi też przedstawić m.in. plan działalności instytucji na okres trzech lat, a także strategię pozyskiwania funduszy i plan promocji muzeum.


Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez zarząd województwa podlaskiego; kandydaci dopuszczeni do konkursu zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej podlaskiego urzędu marszałkowskiego: www.wrotapodlasia.pl.


Objęcie stanowiska dyrektora na okres trzech lat nastąpi nie wcześniej niż 1 kwietnia 2020 roku

 - napisano w ogłoszeniu konkursowym.


Muzeum Podlaskie w Białymstoku powstało w 1949 roku i jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim. Muzeum składa się z siedmiu oddziałów: Ratusza w Białymstoku – siedziby głównej, Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego oraz Muzeum Historycznego. Od tego roku jest placówką współprowadzoną przez ministerstwo kultury.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Andrzej Lechowski

12.01.2020, 11:24

Zdjęcia, aparaty fotograficzne, negatywy należące do Wiktora Wołkowa kupiło Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Kolekcja jest wielotysięcznym zbiorem fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej.


Będzie konkurs na dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

7.01.2020, 11:46

Od 30 lat placówką zarządza Andrzej Lechowski. 5 lat temu jego kadencję przedłużono w trybie bezkonkursowym, na co zgodę wyraziła ówczesna minister kultury.


Andrzej Lechowski

18.12.2019, 15:27

Muzeum Podlaskie w Białymstoku powstało w 1949 r., i jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owocówźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok