Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok wciąż bez wygranej - remis z Koroną Kielce [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok wciąż bez wygranej - remis z Koroną Kielce [zdjęcia]

16.02.2020, 12:11, akt. 21:28

Zawodnicy Jagiellonii Białystok w drugim tegorocznym meczu nie potrafili pokonać rywali. Po porażce z Wisłą Kraków, tym razem tylko zremisowali 0:0 z Koroną Kielce.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce, 16.02.2020, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jagiellonia Białystok wciąż bez wygranej - remis z Koroną Kielce - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Po słabym spotkaniu bezbramkowy remis w Białymstoku. Oba zespoły po zimowej przerwie nie zdobyły jeszcze gola, ale dla Korony był to czwarty mecz z rzędu bez porażki. Jagiellonia w razie zwycięstwa mogła przesunąć się do górnej ósemki tabeli, ale tej szansy nie wykorzystała.

Trener dał szansę nowym piłkarzom

Trener Jagiellonii Iwajło Petew mówił przed meczem, że chce zobaczyć inną twarz Jagiellonii niż w przegranym 0:3 spotkaniu z Wisłą w Krakowie. Miały też temu służyć zmiany w składzie, więc przed własną publicznością drużyna zagrała z inną linią obrony; z tamtego ustawienia został tylko Chorwat Zoran Arsenic, debiut zaliczyli Bartłomiej Wdowik, który z powodu kontuzji Bartosza Bidy zagrał jako młodzieżowiec i Rumun Bogdan Tiru, a formację uzupełnił Słowak Andriej Kadlec. Również w ataku był nowy zawodnik, Chorwat Jakuv Puljic.

W Koronie po raz pierwszy zagrał - znany z występów w Miedzi Legnica - fiński napastnik Petteri Forsell, który kilka dni temu podpisał kontrakt i z marszu wskoczył do pierwszego składu, oraz Anglik D'Sean Theobalds.

Od początku meczu przewagę miała Jagiellonia

Jagiellonia długo rozgrywała piłkę, a gdy ją traciła - w wysokim pressingu starała się ją szybko odbierać. Bardzo aktywny był hiszpański skrzydłowy Juan Camara i to z jego akcji prawą stroną boiska było największe zagrożenie w polu karnym Korony.

W 11. minucie z gola w debiucie cieszył się Pulijc, który strzałem głową zakończył dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po kilkuminutowej analizie VAR bramka została jednak anulowana; okazało się, że przy wrzutce Martina Pospisila któryś z jego kolegów był na minimalnym spalonym.

Jagiellonia wciąż przeważała; w 31 min znowu Camara zagrał z prawej strony w pole karne, strzał Puljica zablokowali obrońcy, a przy dobitce skiksował Hiszpan Jesus Imaz. W kolejnej akcji Marek Kozioł obronił płaski strzał Camary.

Z powodu analizy VAR i wskutek przerwy w grze po odpaleniu przez fanów Jagiellonii żółtych i czerwonych rac, pierwsza połowa była dłuższa o osiem minut.

W doliczonym czasie musiał wykazać się - po raz pierwszy w tym meczu - bramkarz Dejan Iliev, broniąc strzał głową Erika Pacindy. Słowacki strzydłowy Korony był pięć metrów przed bramką gospodarzy, mocno uderzył pod poprzeczkę, ale macedoński goalkiper zdołał piłkę wybić nad bramkę.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale poziom meczu - niższy. W grze obu zespołów było dużo chaosu, mnożyły się faule i przerwy, brakowało celnego ostatniego podania. W 63. min. błąd obrony gości mógł ich sporo kosztować, ale strzał Puljica z pola karnego był na tyle słaby, że nie zaskoczył Kozioła. W odpowiedzi z dystansu groźnie uderzył Słoweniec Matej Pućko, ale minimalnie chybił. Po drugiej stronie boiska znowu przed szansą stanął chorwacki napastnik Jagiellonii - znowu uderzył, tym razem głową, jednak zbyt lekko.

W 76. min akcja Korony zakończyła się bramką zdobytą przez Grzegorza Szymusika.
Tu jednak spalony był metrowy, więc sędzia bez wątpliwości od razu gola anulował. Jagiellonia starała się zmienić wynik, atakowała jednak bez przekonania i chaotycznie. W doliczonym czasie niezłą sytuację miał Taras Romanczuk, ale z pola karnego uderzył nad poprzeczką.

Minutę później, po akcji Macieja Makuszewskiego, który w drugiej połowie zaliczył powrót po ośmiu latach do Jagiellonii i strąceniu piłki przez Jesusa Imaza, znowu przed szansą bramkową stanął Puljic, ale ponownie uderzył nieczysto i zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza Korony.

W odpowiedzi "akcję meczu" mieli goście. Marcin Cebula znalazł się w polu karnym, zagrał do Pućki, ale ten - blokowany jeszcze skutecznie przez Wdowika - ostatecznie nie trafił w piłkę będąc metr przed pustą bramką.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszły weekend na wyjeździe z Legią Warszawa. Początek meczu w sobotę, 22 lutego o 17:30. Mecz będziemy transmitować na naszej antenie.

Po raz pierwszy w tym roku piłkarze Jagiellonii Białystok zagrają przed własną publicznością. W niedzielne (16.02) popołudnie podejmą Koronę Kielce, a mecze tych drużyn kibice określają jako "żółto-czerwone derby".

Iwajło Petew: chcę w meczu z Koroną zobaczyć inną twarz Jagiellonii [zdjęcia, wideo]

16.02.2020, 03:10

Trener Jagiellonii Iwajło Petew ma nadzieję, że w najbliższym meczu zespół pokaże inną twarz i nie popełni błędów z przegranego 0:3 spotkaniu z Wisłą Kraków. Podkreślił, że wymaga od zespołu takiego zaangażowania w grze, jak podczas treningów. - Myślę, że ten czas nadchodzi - dodał.

Szósty transfer Jagi w zimowym okienku - Ariel Borysiuk w barwach żółto-czerwonych

13.02.2020, 19:31

Jagiellonia Białystok podpisała kontrakt z Arielem Borysiukiem. Pomocnik podpisał z żółto-czerwonymi umowę do końca sezonu.

Maciej Makuszewski

13.02.2020, 09:11

"Cieszę się, że wróciłem, od początku byłem nastawiony na to, że uda mi się tutaj wrócić i tego chciałem, tego chciała moja rodzina" - mówi piłkarz, powracający po ponad 7 latach w szeregi Jagiellonii Białystok.

Powrót po latach - Maciej Makuszewski został piłkarzem Jagiellonii Białystok

12.02.2020, 19:39

Szeregi Jagiellonii Białystok zasilił Maciej Makuszewski, który dołączył do klubu na zasadzie wolnego transferu, po rozwiązaniu umowy z Lechem Poznań.

Mile Savković nie jest już piłkarzem Jagiellonii Białystok

12.02.2020, 15:08

W środę (12.02) Serb rozwiązał za porozumieniem stron umowę wiążącą go z Jagiellonią.

Petew: przepraszam naszych kibiców, że musieli to oglądać [wideo]

9.02.2020, 10:52

Piłkarze Jagiellonii Białystok fatalnie rozpoczęli rundę wiosenną w ekstraklasie. Przegrali 0:3 wyjazdowy mecz z walczącą o utrzymanie w lidze - Wisłą Kraków.