Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie firmy pomagają w czasie epidemii. White Bits rozdaje porady, Sempai - komputery

Białostockie firmy pomagają w czasie epidemii. White Bits rozdaje porady, Sempai - komputery

autor: Monika Kalicka

26.03.2020, 07:54, akt. 07:57

Nie umiemy szyć, ale jesteśmy dobrzy w czymś innym i chętnie pomożemy - taka idea przyświeca osobom i firmom, które w dobie stanu epidemii postanowiły zrobić coś dobrego dla innych.

źródło: White Bits
źródło: White Bits

Białostockie firmy pomagają w czasie kwarantanny - relacja Moniki Kalickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dwie białostockie firmy, związane z szeroko pojętą branżą internetową, ogłosiły na Facebooku, że chętnie pomogą innym w tym trudnym czasie. 


Uruchamiamy White Bits HELP CENTER. Jak możemy pomóc Ci lub Twojej organizacji w tym trudnym czasie? - pyta na Facebooku szef White Bits Paweł Stempniak.


Jesteśmy firmą, która działa w otoczeniu biznesowym, więc myśleliśmy nie o ludziach zagrożonych, nie o szpitalach, bo doszliśmy do wniosku, że im nie jesteśmy w stanie pomóc, a zastanawialiśmy się jak możemy pomóc innym firmom. Coraz więcej pisze się o tym, że wiele firm i wiele branż jest bardzo dotkniętych tą sytuacją - mówi Paweł Stempniak. 


Chodzi głównie o branże, w których wymagany jest kontakt z drugim człowiekiem, czyli m.in. o usługi. W sytuacji, gdy niemal wszyscy zostali w domach, tym przedsiębiorcom jest najtrudniej, nie mają klientów, a co za tym idzie - dochodów.


Postanowiliśmy otworzyć się troszkę na doradzanie komukolwiek, kto stwierdzi, że potrzebuje pomocy w zakresie komunikacji w internecie, czy w ogóle tego jak wykorzystać internet do wsparcia swojego biznesu.


Jeśli ktoś potrzebuje tego typu porady - wystarczy że napisze na Facebooku wiadomość do White Bits, pracownicy firmy odpowiadają na wiadomości od 10: do 12:00. Są już pierwsze zgłoszenia.

Są to właściciele, albo osoby, które pracują w sektorze MŚP, w naszym regionie - Białystok i okolica. Właściciele restauracji, zakład stolarski i parę innych, podobnych firm. Pytali jak się komunikować z konsumentami, jak zachęcić ich do korzystania z usług w innym zakresie, niż do tej pory są przyzwyczajeni, jak zdobywać nowych klientów, jak budować relacje z konsumentami. 


Na razie firma zaoferowała pomoc do końca tego tygodnia. 

A oto drugi przykład z Facebooka:

Czy macie wśród bliskich, rodziny, znajomych kogoś, kto nie ma w domu komputera, przez co dzieci nie są w stanie odrabiać lekcji i się uczyć w tym czasie. W jakiejś mikro skali jako Sempai postaramy się pomóc, może też uda się zaangażować inne firmy - pisze szef Sempai Sebastian Suma. Na co dzień zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych, kampaniami w wyszukiwarkach czy optymalizacją stron. Ale jest też ojcem, który - tak jak inni rodzice - musi pomóc dzieciom w lekcjach.


Pracowałem ze swoimi dzieciakami w niedzielę nad lekcjami i dopiero po całym tygodniu zobaczyłem jaki ogrom tej wiedzy przeniósł się do internetu, zobaczyłem zadania od nauczycieli, linki do zewnętrznych e-podręczników, czy do stron rządowych. Wtedy do mnie dotarło, że mam szczęście, że mogę się z nimi uczyć na komputerze, a nie wszyscy jednak muszą mieć komputer w domu. Niewiele się zastanawiałem i wrzuciłem taki post na Facebooku - mówi Sebastian Suma.


Pod postem pojawiło się około 100 komentarzy. Wiele z nich to docenienie pomysłu, duża część - osoby z konkretnymi potrzebami. 

Odezwali się przede wszystkim znajomi nauczyciele, pracownicy opieki społecznej czy fundacji. Na ten odzew starałem się odpowiedzieć od razu.


Sebastian Suma na pytanie dlaczego to zrobił, odpowiada "bo mogłem". 


Jako firma, często wcześniej angażowaliśmy się w jakieś akcje społeczne, tam gdzie mogliśmy - pomagaliśmy, więc czułem, że tutaj też się uda pomóc. Będziemy w stanie dostarczyć kilkanaście komputerów do potrzebujących dzieciaków. 


Pierwsze zestawy komputerowe trafią do dzieci jeszcze w tym tygodniu. Po raz kolejny okazuje się, że w trudnym czasie potrafimy  sobie pomagać. 


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Kilkudziesięciu studentów UMB chce w ramach wolontariatu pomagać szpitalom

25.03.2020, 15:22

Mają się zajmować między innymi zbieraniem podstawowych wywiadów medycznych w szpitalach czy obsługiwać linię informacyjną w sanepidach. Blisko 60 studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku chce pomagać szpitalom zmagającym się z epidemią koronawirusa.


"Pryzmat" pomoże osobom starszym, samotnym oraz niepełnosprawnym - tak, by nie musiały wychodzić z domów

25.03.2020, 10:16

Suwalskie Centrum Aktywności Społecznej liczy obecnie 15 wolontariuszy.


"Jeśli Oni będą zdrowi - to my też!" - zbiórka Caritas Archidiecezji Białostockiej na odzież ochronną

24.03.2020, 14:21

"Jeśli Oni będą zdrowi - to my też!" pod tym hasłem Caritas Archidiecezji Białostockiej ogłosiła zbiórkę na odzież ochronną dla medyków.


Jagiellonia przekazała pogotowiu ratunkowemu m.in. ozonator i środki do dezynfekcji

23.03.2020, 15:33

Ozonator, rękawiczki, środki do dezynfekcji: płyny, ręczniki i chusteczki przekazała w poniedziałek (23.03) Jagiellonia Białystok Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. To kolejne ozonatory, które trafiły do tego pogotowia.


Lokalny przedsiębiorca wsparł Szpital Wojewódzki w Łomży

20.03.2020, 20:39

Tysiące rękawic jednorazowych, setki litrów płynu do dezynfekcji i maseczek przekazał łomżyńskiemu szpitalowi przedsiębiorca Robert Rytel.


Kibice Jagiellonii dostarczyli posiłki rodzicom będącym w szpitalu ze swoimi dziećmi

20.03.2020, 18:37

"W UDSK przebywają matki, które nie mogą wyjść z kliniki. Poszukuję firm, które dostarczą im posiłki". Takie ogłoszenie pojawiło się w Internecie i od razu z pomocą przyszli kibice Jagiellonii Białystok.


Sąsiedzka pomoc białostoczan w czasie pandemii koronawirusa

17.03.2020, 15:59

Specjalne plakaty i własne ogłoszenia z numerami telefonów do osób, które mogą pomóc np. w drobnych zakupach czy wyprowadzeniu psa, pojawiają się na klatkach schodowych, powstała też specjalna grupa w mediach społecznościowych - tak białostoczanie chcą pomagać sąsiadom w czasie epidemii koronawirusa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok