Radio Białystok | Wiadomości | Mężczyzna nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę - oprócz mandatu czeka go kwarantanna

Mężczyzna nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę - oprócz mandatu czeka go kwarantanna

28.04.2020, 16:17, akt. 16:20

Oprócz mandatu, konieczność dwutygodniowej kwarantanny - takie konsekwencje musi ponieść mężczyzna, który wraz z kolegami chciał zrobić sobie zdjęcie ze znakiem granicznym przy polsko-białoruskiej granicy. O ile jego koledzy pozostali na pasie drogi, za co też dostali mandaty, on wszedł na terytorium Białorusi.

Źródło fot.: POSG
Źródło fot.: POSG

We wtorek (28.04) rzecznik Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że najpierw patrol SG z placówki w Czeremsze zauważył w pobliżu linii granicznej mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Potem okazało się, że nie był sam. Towarzyszyło mu trzech kolegów (mieszkańcy Warszawy i Skierniewic). Pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej i wejścia na pas drogi granicznej znajomi postanowili zrobić sobie zdjęcia przy znaku granicznym.

Straż graniczna odkryła też ślady wejścia i wyjścia czterech osób na pas drogi granicznej i jednej, która przekroczyła granicę polsko-białoruską "tam i z powrotem". Cała czwórka została ukarana mandatami po 500 zł; trójka za wejście na pas drogi granicznej w miejscu niedozwolonym, czwarty z mężczyzn za przekroczenie granicy państwa.

W jego przypadku dodatkową konsekwencją, mimo krótkiego przekroczenia granicy "tam i z powrotem", będzie konieczność dwutygodniowej kwarantanny takiej, jak po powrocie z zagranicy. 

Po konsultacji ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Hajnówce, w związku z obowiązującymi przepisami podjęto decyzję o zamieszczeniu danych sprawcy nielegalnego przekroczenia granicy w ewidencji sanitarnej celem odbycia kwarantanny

- dodała mjr Katarzyna Zdanowicz.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szczyt zakażeń w Polsce dopiero nastąpi - uważają eksperci

27.04.2020, 14:24

W Polsce nie nastąpił jeszcze szczyt zachorowań na COVID-19, cały czas nie wiadomo, kiedy on nadejdzie. Jak jednak uważają eksperci, do tej pory, dzięki dyscyplinie społecznej oraz wprowadzonym obostrzeniom, w Polsce udało się uniknąć nagłego wzrostu zakażeń i związanego z nim kryzysu w służbie zdrowia.


Blisko 8,4 tys. żołnierzy i pracowników wojska zaangażowanych w walkę z koronawirusem

27.04.2020, 13:01

W walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 8396 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1465 jednostek sprzętu - poinformował w poniedziałek (27.04) szef MON Mariusz Błaszczak. W przeciwdziałaniu skutkom epidemii pomaga także ponad tysiąc podchorążych z wojskowych uczelni - podkreślił na Twitterze.


Od poniedziałku stopniowe zdejmowanie obostrzeń [etapy]

16.04.2020, 19:00

Otwarcie lasów i parków, więcej osób w sklepach i kościołach. Od 20 kwietnia rząd łagodzi niektóre restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok