Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku trwają przygotowania do otwarcia żłobków, przedszkoli i szkół - miasto robi zakupy m.in. maseczek

W Białymstoku trwają przygotowania do otwarcia żłobków, przedszkoli i szkół - miasto robi zakupy m.in. maseczek

autor: Edyta Wołosik

21.05.2020, 14:58, akt. 15:05

Pierwsze zakupy środków ochrony osobistej już są, kolejne mają być na bieżąco. W Białymstoku trwają przygotowania do otwarcia od poniedziałku żłobków, przedszkoli i szkół.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Jak mówi zastępca prezydenta Białegostoku - Przemysław Tuchliński kupiono już m.in. 4,5 tys. sztuk maseczek wielorazowych, 3 tys. - jednorazowych, 25 tys. rękawiczek jednorazowych, 2 tys. przyłbic i 5 tys. fartuchów.

Prezydent Białegostoku ponownie zaapelował do wojewody podlaskiego o przeprowadzenie testów tym, którzy będą mieć bezpośredni kontakt z dziećmi. W odpowiedzi dostał informację, że sprawa trafiła do sanepidu.

Tadeusz Truskolaski liczy na te testy, choć zdaje sobie sprawę z tego, że wszystkich przypadków ewentualnego zakażenie nie da się wychwycić. Jak mówił: "jest niebezpieczeństwo takie, że jeżeli ktoś zakaził się np. wczoraj, to test przeprowadzony jutro tego nie wykaże, te badania nie dają 100-procentowej pewności, ale jednak w znacznym stopniu ograniczają te osoby, które są nosicielami od jakiegoś czasu; dziękuję wojewodzie podlaskiemu za reakcję i oczekujemy teraz na decyzję sanepidu".

Od poniedziałku po ponad dwumiesięcznej przerwie czynne będą w Białymstoku żłobki i przedszkola. Szkoły otwarte będą dla najmłodszych uczniów (z klas: I-III). Prowadzone też będą konsultacje dla ósmoklasistów i maturzystów.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Większość niepublicznych przedszkoli pracuje. Z samorządowych czynne co trzecie - tak jest w naszym regionie

20.05.2020, 18:32

70 proc. przedszkoli niepublicznych i 32 proc. publicznych - samorządowych - wznowiło opiekę nad dziećmi w Podlaskiem - poinformował w środę (20.05) w Białymstoku wicewojewoda Tomasz Madras na wspólnej z kurator oświaty Beatą Pietruszką konferencji prasowej.


U pracownicy jednego z białostockich przedszkoli wykryto koronawirusa

20.05.2020, 15:03

Siedmiu pracowników jednego z białostockich przedszkoli objęto kwarantanną. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednej z pracownic. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o Przedszkole Samorządowe nr 14.


Władze Białegostoku chcą zlikwidować niektóre klasy w podstawówkach - rodzice są oburzeni

20.05.2020, 11:52

W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją, ale władze Białegostoku nie zamierzają zmieniać zdania w tej sprawie. Chodzi o pomysł likwidacji niektórych klas w podstawówkach. 


Białystok: rodzice co szóstego ucznia klas I-III deklarują powrót dziecka do szkoły

19.05.2020, 14:15

W klasach I-III w białostockich szkołach samorządowych rodzice co szóstego ucznia deklarują powrót swoich dzieci do placówek od 25 maja - wynika z danych magistratu. Urząd we współpracy ze szkołami przygotował procedury bezpiecznej pracy takich placówek, rodzice mają też wypełniać kwestionariusze.


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych potrwa do końca lipca - zapowiada MEN

19.05.2020, 11:04

Będzie możliwość elektronicznego składania dokumentów, ale nie ma raczej mowy o skróceniu proponowanego terminu rekrutacji.


Nie wszystkim białostoczanom udaje się pogodzić pracę online z domowymi obowiązkami

19.05.2020, 07:09

Coraz trudniej godzimy opiekę nad dziećmi z pracą zdalną, a jednocześnie coraz więcej osób przyznaje, że oswoiło nowe technologie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok