Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie Centrum Onkologii rozpoczyna kolejne konsultacje telefoniczne - będzie można skorzystać z porady radiologa

Białostockie Centrum Onkologii rozpoczyna kolejne konsultacje telefoniczne - będzie można skorzystać z porady radiologa

autor: Renata Reda

15.06.2020, 14:09, akt. 14:12

Białostockie Centrum Onkologii rozpoczyna kolejne konsultacje telefoniczne dla osób, które w czasie epidemii boją się udać do przychodni lub mają ograniczony kontakt z lekarzem specjalistą.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Białostockie Centrum Onkologii rozpoczyna kolejne konsultacje telefoniczne - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W ramach akcji OnkoExpertBCO tym razem będzie można skorzystać z porady radiologa w przypadku podejrzenia zachorowania na raka piersi. Dzwonić można od jutra(16.06) w każdy wtorek w godz. 9:00-10:00 i w piątek w godz. 10:00-11:00 pod numer telefonu 790 514 141.

- Zaniepokoić powinien inny kształt piersi czy zmiany skórne, które można wykryć samemu - podkreśla doktor Marta Zysk z BCO.

Dodaje, że zaniepokoić nas powinny guzki, zgrubienia, owrzodzenia, "pomarańczowa" skórka, powiększone węzły chłonne w okolicy pach, obrzęk ramienia lub zmieniony kształt piersi, czy wydzielina z brodawki.

W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów, po konsultacji telefonicznej lekarz skieruje pacjentkę do odpowiedniego specjalisty i na badanie. Może być na przykład zrobione USG lub mammografia.

Doktor Wiktoria Waśkiewicz zaznacza, że rentgenowskie badanie pozwala wykryć wczesne zmiany w piersi, których nie wskaże USG. Przypomina, że Białostockie Centrum Onkologii realizuje program dotyczący profilaktyki raka piersi. Każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat raz na 2 lata może wykonać mammografię, na którą nie jest potrzebne żadne skierowanie. Na takie badanie można umówić się telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej BCO.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


U kolejnego pracownika Białostockiego Centrum Onkologii wykryto COVID-19

5.06.2020, 10:07

Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pracowników Białostockiego Centrum Onkologii - poinformował szpital w piątek (5.06) rano. Zakażona jest też jedna z pacjentek tego szpitala.


Uniwersyteckie Centrum Onkologii w Białymstoku dostało europejski certyfikat w leczeniu raka jajnika

19.05.2020, 16:02

Uniwersyteckie Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku dostało certyfikat Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej potwierdzający wysoką jakość leczenia zaawansowanego raka jajnika. To pierwsza w Polsce i 25. w Europie placówka z takim certyfikatem.


Pracownicy BCO pobierają próbki na obecność koronawirusa w domach pacjentów

23.04.2020, 13:54

Pracownicy Białostockiego Centrum Onkologii rozpoczęli pobieranie próbek na obecność koronawirusa od pacjentów w ich domach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok