Radio Białystok | Wiadomości | Opóźni się oddanie do użytku budowanego węzła Porosły

Opóźni się oddanie do użytku budowanego węzła Porosły

autor: Wojciech Szubzda

2.07.2020, 15:11, akt. 15:15

Chodzi o połączenie Trasy Generalskiej w Białymstoku z drogą ekspresową S8. Na razie miejscy urzędnicy jeszcze nie wiedzą, kiedy węzeł będzie ostatecznie gotowy.

Drogowcy budują tzw. węzeł Porosły - kierowców czekają spore utrudnienia na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy, fot. Marcin Gliński
Drogowcy budują tzw. węzeł Porosły - kierowców czekają spore utrudnienia na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy, fot. Marcin Gliński

Pierwotnie węzeł miał powstać we wrześniu, ale wykonawca musi dobudować jeszcze dodatkowe drogi lokalne. To efekt decyzji ministra rozwoju - mówi Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.


- Pod koniec czerwca minister rozwoju wydał decyzję umożliwiającą wprowadzenie zmian w zakresie budowy węzła drogowego w Porosłach. W ramach tej decyzji zostały uwzględnione postulaty mieszkańców i przedsiębiorców, które dotyczyły budowy dodatkowej łącznicy po stronie północnej drogi krajowej nr 8 a także połączenia drogi wojewódzkiej z drogą serwisową po południowej stronie drogi nr 8. Chodzi dokładnie o miejsce, gdzie droga wojewódzka krzyżuje się z powiatową - wyjaśnia Anna Kowalska.


Anna Kowalska dodaje, że wybudowanie nowych dróg lokalnych opóźni inwestycję, ale pozostałe roboty są wykonywane zgodnie z planem.


- Prace postępują zgodnie z założeniami, jednak z uwagi na decyzję ministra i wynikającą z niej konieczność wykonania nowych elementów inwestycji termin zakończenia robót ulegnie przesunięciu. Obecnie wykonawca opracowuje harmonogram dodatkowych prac - mówi Anna Kowalska.


Tzw. węzeł Porosły to sieć połączeń na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy trasą S8. Droga będzie łączyć się z trasą wojewódzką nr 676.

Powstają tam m.in. dwupoziomowe skrzyżowania, rozjazdy, wiadukt nad torami, a droga wlotowa od strony Warszawy zostanie połączona też z tzw. Trasą Generalską.

Budowa wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Przed wjazdem do Białegostoku od strony stolicy tworzą często wielokilometrowe korki.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium za 2019 rok

22.06.2020, 13:47

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski uzyskał w poniedziałek wotum zaufania od radnych. Głosowanie poprzedziła prezentacja raportu i debata o stanie miasta, w której wzięła udział też grupa mieszkańców. Na tej samej sesji prezydent uzyskał też absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.


Urząd marszałkowski bada, czy białostocka spalarnia działa zgodnie z pozwoleniem

2.06.2020, 16:07

Urząd Marszałkowski w Białymstoku wszczął postępowanie, w którym bada, czy doszło do naruszenia warunków pozwolenia zintegrowanego na działalność spalarni odpadów w tym mieście. Podstawą są wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspekcję ochrony środowiska; postępowanie może zakończyć się cofnięciem tego pozwolenia.


Nie ma opóźnień w pracach drogowych w Łomży i w Białymstoku

23.03.2020, 14:45

Nie przerwano prac na żadnej z remontowanych w Łomży ulic. Inwestycji jest sporo i mają miejsce w różnych częściach miasta – informuje Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Ryszard Minko
REGION
19.06.2021, 15:59, akt. 16:21

Regaty na Zalewie Siemianówka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok