Radio Białystok | Wiadomości | Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk w Podlaskiem: stawiamy na rozwój sportu powszechnego [wideo]

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk w Podlaskiem: stawiamy na rozwój sportu powszechnego [wideo]

autor: Adam Janczewski, Edyta Wołosik, Wojciech Szubzda

8.07.2020, 06:58, akt. 20:58

Minister sportu, która w środę (8.07) odwiedza Podlaskie, podsumowuje dotychczasowe działania w ramach programu "Klub". Mówiła, że w tym roku przeznaczono 54 mln zł, by wspomóc wszystkie małe i średnie kluby sportowe w Polsce.

Danuta Dmowska-Andrzejuk w Czarnej Białostockiej, źródło: twitter.com/PodlaskiUW
Danuta Dmowska-Andrzejuk w Czarnej Białostockiej, źródło: twitter.com/PodlaskiUW

W Czarnej Białostockiej powstaje pełnowymiarowa hala sportowa - relacja Adama Janczewskiego

Milion złotych dostaną z rządowego programu najmniejsze podlaskie kluby sportowe - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Milion złotych dla najmniejszych klubów sportowych
- Stawiamy na rozwój sportu powszechnego, stąd takie programy jak Klub, SKS czy Sportowe Wakacje - mówiła w Białymstoku minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.


- Ministerstwo sportu za priorytet stawia sobie rozwój sportu powszechnego licznymi programami: rządowym programem "Klub", programem SKS, który jest finansowany wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a także nowym programem "Sportowe wakacje plus". W tym roku na ten cel, na sport powszechny, przeznaczyliśmy ponad 282 mln zł - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk.


W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku minister sportu przekazała blisko 40 symbolicznych bonów w ramach programu "Klub".


- W czasach epidemii koronawirusa, kiedy sport został zamrożony i nie mogliśmy uprawiać swoich ukochanych dyscyplin sportowych, stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem, żeby wesprzeć miejsca pracy - powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk. Dlatego - jak podkreśliła - w tej edycji umożliwiono wykorzystanie środków na wynagrodzenia dla trenerów. Jak dodała, po to, aby docenić pracę i cieszyć się z przyszłych wyników sportowych.


Z danych ministerstwa wynika, że w latach 2016-2020 do podlaskich małych i średnich klubów sportowych, w ramach tego rządowego programu, trafiło 4,1 mln  zł, z czego w 2020 r. to ok. 1 mln zł dla 94 klubów.

Obecny na konferencji minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że cieszy się, iż ministerstwo sportu tak dużą wagę przykłada do sportu amatorskiego. Powiedział, że te środki w regionie są  dobrze wykorzystane, a takie programy są niezwykle potrzebne. Zwrócił uwagę na program SKS, czyli sportowych zajęć pozalekcyjnych, a także na nową infrastrukturę sportową. Mówił, że do województwa trafiło blisko 30 mln zł na prawie 300 obiektów sportowych. To m.in. hala widowiskowa w Suwałkach czy hale sportowe przy poszczególnych szkołach i boiska.

Wizyta w Czarnej Białostockiej

W Czarnej Białostockiej Danuta Dmowska Andrzejuk odwiedziła wspartą przez ministerstwo kwotą 5 mln zł budowę pełnowymiarowej hali sportowej, która powstaje przy tamtejszej szkole. Budowa potrwa do grudnia 2021 roku. Kosztować ma prawie 9 mln zł.

Minister podkreślała, że od 2016 r. na budowy i remonty ok. 6 tys. obiektów infrastruktury sportowej resort przeznaczył 2,3 mld zł. Jak zaznaczyła, wszystko to po to, by wspierać talenty sportowe i by można było cieszyć się z wyników sportowców. Dodała, że inwestycje w sport to także wspieranie lokalnych przedsiębiorców, bo to oni realizują te inwestycje.

Dariusz Piontkowski zaznaczył, że wiele inwestycji w infrastrukturę sportową to także obiekty edukacyjne. Podkreślił, że szkoła to także aktywność fizyczna, a lekcje WF-u to "przygotowanie do zdrowego trybu życia". Przypomniał, że współczesna młodzież coraz częściej może korzystać z nowoczesnej infrastruktury w nowych obiektach, których budowa jest wspierana przez Ministerstwo Sportu, także w mniejszych miejscowościach.

Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas wizyty w województwie podlaskim wzięła także udział w otwarciu drogi w miejscowości Klimki koło Czarnej Białostockiej. Obejrzała też budowę stadionu w Szczuczynie. Spotkała się tam z tegorocznymi beneficjentami rządowego programu "KLUB". W Stawiskach minister zobaczyła budowę hali sportowej, która powstaje w ramach Programu Sportowa Polska.


| red: lma, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w województwie podlaskim [zdjęcia, wideo]

7.07.2020, 07:09

Prezydent odwiedził we wtorek (7.07) Suwałki, Augustów, Tykocin, a wizytę w Podlaskiem zakończył w Łomży.


Marlena Maląg odwiedziła rodzinne przedsiębiorstwo w Olszewku

6.07.2020, 17:10

Dzięki tarczy antykryzysowej możemy dalej działać - mówi współwłaściciel firmy Art Profil Krzysztof Ostrowski.


Maląg: dotąd złożono ponad 577 tys. wniosków w programie "Dobry start"

6.07.2020, 06:55

Ponad 577 tys. wniosków złożono w rozpoczętym na początku lipca programie wyprawek szkolnych "Dobry start" – poinformowała w poniedziałek (6.07) w Białymstoku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że w tym roku na ten program zarezerwowano ponad 1,5 mld zł.


Minister kultury Piotr Gliński odwiedził województwo podlaskie

5.07.2020, 09:10

Będąc w Podlaskiem, wicepremier odwiedził m.in. Halę Kultury w Łomży, zabytkowy kościół w Tykocinie, Muzeum Pamięci Sybiru, Muzeum Podlaskie w Białymstoku oraz supraski Teatr Wierszalin.


Z mieszkańcami Łomży i Kolna spotkał się premier Mateusz Morawiecki - zachęcał do glosowania na Andrzeja Dudę

13.06.2020, 17:05

Jestem tu nie tylko jako premier, ale także obywatel - mówił w Kolnie premier, Mateusz Morawiecki. Szef rządu w sobotę (13.06) spotkał się z mieszkańcami. Rozdawał ulotki i zachęcał do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedorukźródło: stock.adobe.com
UWAGA!
23.10.2020, 08:01, akt. 10:57

Uwaga! Mikrofon czeka!źródło: ZUS
REGION
23.10.2020, 16:52, akt. 17:02

ZUS wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok