Radio Białystok | Wiadomości | Muzeum Wojska w Białymstoku będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Muzeum Wojska w Białymstoku będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

autor: Robert Bońkowski

27.07.2020, 14:25, akt. 15:35

Będzie między innymi winda i nowe wejście. Takie udogodnienia dla niepełnosprawnych pojawią się w Muzeum Wojska w Białymstoku. Powstaną one według projektów studentów architektury Politechniki Białostockiej, którzy wygrali konkurs organizowany przez urząd miejski.

1. miejsce, praca Jakuba Janucika i Sebastiana Bekiera. fot Robert Bońkowski
1. miejsce, praca Jakuba Janucika i Sebastiana Bekiera. fot Robert Bońkowski


0:00
0:00
Muzeum Wojska w Białymstoku będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

- Zgłosiliśmy się o pomoc do studentów Politechniki Białostockiej. Wpłynęło 18 prac, a nagrodziliśmy trzy najlepsze. W przyszłości, po realizacji inwestycji, możliwości dotarcia przez osoby niepełnosprawne do wszystkich kondygnacji Muzeum Wojska będzie możliwe. Staramy się czynić nasze miasto bardziej przyjaznym dla osób niepełnosprawnych - mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Współautor najwyżej ocenionego projektu Jakub Janucik mówił, że projekt wykracza poza ramy konkursu.

Konkurs był skierowany tylko na windę dla osób niepełnosprawnych. Nasza praca jest bardziej rozbudowana. Zdecydowaliśmy się na prostą formę, która podkreśla narożnik Muzeum, jest tej samej wysokości i spójna kształtem ze starym budynkiem muzeum. Winda znajduje się w centralnej części dobudowanego planu koncepcji. Umieściliśmy w projekcie przeszklenia ścian windy i szklane półki, które są miejscem ekspozycji eksponatów

- mówił Jakub Janucik.

Dla wielu mieszkańców, to nie będzie tylko dobudowana winda, ale zupełnie nowy obiekt - mówił zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk.

Dzięki pracy studentów wydziału architektury Politechniki Białostockiej, będziemy mogli przedsięwziąć kolejne kroki. Tymi krokami będzie przede wszystkim plan zagospodarowania, który będzie dostosowany do nowej formy, która mogłaby się pojawić. Później poprowadzilibyśmy już samą inwestycję

- dodał Adam Musiuk.

Prace dotyczące uchwały radnych Białegostoku o zmianie zagospodarowania przestrzennego Muzeum Wojska mogą rozpocząć się jeszcze jesienią tego roku.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni rozdzielili pieniądze z PFRON-u

25.05.2020, 14:19

Ponad 600 tysięcy złotych więcej jest w tym roku na potrzeby osób niepełnosprawnych w Białymstoku w porównaniu do roku ubiegłego. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał do budżetu miasta prawie 7 milionów złotych. W poniedziałek (25.05) radni podzielili te pieniądze.


Godność osób niepełnosprawnych

13.05.2020, 17:42

Nie służy im izolacja i brak kontaktu z innymi ludźmi, utrudniona jest edukacja i terapia. Czas pandemii jest bardzo trudny dla osób z niepełnosprawnościami.


Jaka jest sytuacja niepełnosprawnych w czasach pandemii?

5.05.2020, 19:31

5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok