Radio Białystok | Wiadomości | Jak pandemia wpłynęła na sprzedaż mieszkań?

Jak pandemia wpłynęła na sprzedaż mieszkań?

autor: Marek Gąsiorowski

28.07.2020, 16:32, akt. 19:37

Coraz częściej szukamy szeregówki lub domu z ogródkiem. Według przedstawicieli białostockich agencji nieruchomości pandemia koronawirusa zmienia rynek nieruchomości.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak pandemia wpłynęła na rynek nieruchomości? - relacja Marka Gąsiorowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Klienci szukają przestrzeni na zewnątrz - balkonu, tarasu, ogrodu czy działki - byle mieć jakiś kontakt z przyrodą. Potwierdza to jeden z białostockich deweloperów Arkadiusz Bańkowski.


- Obserwujemy większe zainteresowanie nieruchomościami typu zabudowa bliźniacza, zabudowa szeregowa. Ludzie zauważają, że mając kawałek ogródka, można skorzystać z tego, nie siedzieć zamkniętym w czterech ścianach. Tutaj widzimy nawet wzrost cen. Nasze nowe inwestycje są o jakieś 15-20 proc. wyższe od tych, które mieliśmy przed rokiem - informuje Arkadiusz Bańkowski.


Według białostockich deweloperów przez kilka tygodni był zastój w sprzedaży mieszkań. - Klienci z powodu ograniczeń nie oglądali inwestycji i lokali z rynku wtórnego - stwierdza Jarosław Miłkowski z jednego z białostockich biur nieruchomości.


- Różne obostrzenia wpłynęły tak, że stanęliśmy. Właściciele obawiali się, że jak przejdzie taka pielgrzymka przez dom, to ktoś coś w końcu zostawi. To miało też wpływ na spadek zainteresowania. Ale to się wszystko zmieniło pod wpływem tego, że oprocentowania w bankach na lokatach to 0,01 proc. Mamy straszne obłożenie. Praktycznie cały czas jeździmy i gdzieś coś pokazujemy - wyjaśnia Jarosław Miłkowski.


Dodatkowego ruchu na rynku nieruchomości należy spodziewać się we wrześniu. Agenci liczą, że przed rozpoczęciem roku akademickiego zwiększy się przede wszystkim popyt na wynajem mieszkań.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pandemia nie spowodowała dużego spadku opłat za wynajem mieszkań

15.06.2020, 16:03

Odpływ imigrantów zarobkowych oraz zalew rynku poprzez mieszkania wynajmowane na doby nie doprowadziły ani do gwałtownych spadków opłat za wynajem, ani do tego, że mieszkania stoją puste – wynika z danych zebranych przez analityków HRE Investments.


Pomysł budowy osiedla w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej budzi zastrzeżenia części suwalskich radnych

22.05.2020, 08:37

- Budowa osiedla mieszkaniowego w miejscu byłego szpitala zakaźnego przy ulicy Bulwarowej w Suwałkach nie może odbywać się kosztem mieszkańców - uważa tak część miejskich radnych. Domagają się oni, aby to deweloper wykupił grunty pod ulice prowadzące do nowych bloków.


Podczas pandemii rośnie popyt na większe nieruchomości i działki rekreacyjne

3.05.2020, 10:38

Podczas pandemii rośnie zainteresowanie zakupem większych mieszkań i domów, a zainteresowanie działkami rekreacyjnymi jest trzy razy większe niż rok temu - wynika z analizy HRE Investments.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk
fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszemfot. Sylwia Krassowska
BIAŁYSTOK
27.10.2020, 13:57, akt. 28.10.2020, 09:42

Zmarł ksiądz Czesław Gładczukźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok