Radio Białystok | Wiadomości | Supraski Maraton Leśny - czyli bieg po malowniczych ścieżkach Puszczy Knyszyńskiej

5.09.2020, 07:31, akt. 15:48

To wyjątkowy bieg, bo zamiast asfaltowymi ulicami, jego trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej. Blisko 300 osób wystartowało w Supraskim Maratonie Leśnym.

Supraski Maraton Leśny, fot. Marcin Mazewski

0:00
0:00
Blisko 300 osób wystartowało w Supraskim Maratonie Leśnym - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 10 km, 21 i pół, bądź główny, nieco ponad 42 km, po ścieżkach Puszczy Knyszyńskiej. Jak podkreślali na mecie w Supraślu, trasa była malownicza, ale i wymagająca.

Maraton najszybciej pokonał Rafał Gaczyński, a zajęło mu to 3 godziny 6 minut i 51 sekund, w półmaratonie zwyciężył Arkadiusz Ostaszewski, a na 10 km wygrał Tomasz Makałus.

Wśród kobiet na głównym dystansie triumfowała Marta Zajkowska. Jej czas to 3 godziny 48 minut i 51 sekund, w półmaratonie Agnieszka Oksztul, a na 10 km Joanna Szczykowska.

To już trzecia edycja leśnego maratonu.

| red: maj, lma

Około dwustu zawodników wzięło udział w Ultra Śledziu i Ultra Bladzinie. Mieli do pokonania odpowiednio - ponad 80, bądź ponad 160 km. Była to piąta - jubileuszowa edycja morderczego biegu po Puszczy Knyszyńskiej.

Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej 2020

21.02.2020, 15:54

Piąta edycja imprezy biegowej "Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej" odbędzie się w dniach 21-22 lutego w Supraślu.

Zawodnicy ścigali się w Supraślu w Mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym

6.04.2019, 14:08

Kilometrowa pętla i doba na pokonanie jej - jak najwięcej razy, w Supraślu trwają Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym.

Ultra Bladzina i Ultra Śledź po Puszczy Knyszyńskiej - wystartowało około 250 biegaczy

23.02.2019, 13:50

41 śmiałków, wśród nich 5 kobiet wystartowało w Supraślu w Ultra Bladzinie. Dobiegło dwunastu, w tym jedenastu zmieściło się w limicie czasu.