Radio Białystok | Wiadomości | 3 przedsiębiorstwa z regionu dostały dofinansowanie na innowacyjne inwestycje

3 przedsiębiorstwa z regionu dostały dofinansowanie na innowacyjne inwestycje

15.09.2020, 16:02, akt. 17:08

9,6 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dostaną trzy firmy z regon na innowacyjne inwestycje. We wtorek (15.09) w Białymstoku przedstawiciele tych firm podpisali z marszałkiem województwa Arturem Kosickim umowy na dotacje.

fot. Anna Augustynowicz, UMWP
fot. Anna Augustynowicz, UMWP

Marszałek poinformował, że kończą się w programie regionalnym pieniądze dla przedsiębiorców na wspieranie innowacyjnych inwestycji. Podpisane we wtorek umowy są ostatnimi po konkursie, który przeprowadzono w 2018 r. Łącznie po tym konkursie do firm w regionie trafiło ok. 80 mln zł unijnych środków.

"Czekamy na nową perspektywę unijną" - mówił Artur Kosicki. Wyjaśnił, że chodzi o założenia do nowych programów: regionalnego i dla całej wschodniej Polski.

Umowy zawarto z firmami: Domel (producent okien), Kinga (branża bieliźniarska) i Budrad (obróbka skrawaniem).

Marszałek Kosicki podkreślił, że inwestycje w innowacyjne rozwiązania w formach to rozwój regionu, ważny element we wprowadzaniu przez firmy nowych produktów na rynek. Przypomniał, że od początku obecnej kadencji samorządu województwa, na takie przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 przeznaczono łącznie 175 mln zł. Marszałek ocenił, że umowy z przedsiębiorcami są podpisywane sprawnie.

Prezes firmy Kinga, Kinga Lesisz poinformowała, że dzięki otrzymanej dotacji będzie wdrażany system zarządzania powierzchnią magazynową w firmie rozwijany e-commerce, przewidziany jest wzrost zatrudnienia, choć szczegółów nie podała.

Firma Domel z dotacji RPOWP korzystała już wcześniej. W ramach obecnego projektu chce zatrudnić 15-20 nowych pracowników; obecnie firma zatrudnia ok. 250 osób. W Łomży w 2021 r. powstanie nowy zakład ślusarki aluminiowej o powierzchni ok. 2,5 tys. metrów kwadratowych. Prezes firmy Kazimierz Kicun poinformował, że nowozatrudnieni będą się zajmować obsługą nowoczesnych maszyn do produkcji, które znajdą się w zakładzie.

Daniel Zimnicki, prezes firmy Budrad mówił, że firma z branży obróbki skrawaniem zatrudnia obecnie ponad 20 osób, planuje zatrudnić 5-6 kolejnych pracowników. Dotacja ma pomóc w zapewnieniu ciągłości produkcji firmy współpracującej z różnymi podmiotami w Europie.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Najlepsze produkty i przedsięwzięcia nagrodzone w konkursie Podlaska Marka

10.09.2020, 06:30

Najlepsze produkty, przedsięwzięcia społeczne, kulturalne, gospodarcze i naukowe w 2019 r. nagrodzono w czwartek (10.09) wieczorem w Białymstoku podczas dorocznej gali konkursu samorządu woj. podlaskiego "Podlaska marka". Statuetki wręczono w dziewięciu kategoriach.


Podlaskie firmy mogą starać się o pieniądze na rozwój

30.08.2020, 07:41

Firmy z województwa podlaskiego mogą starać się o dotacje na rozwój. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła nabór w konkursie "Wdrażanie innowacji przez Małe i Średnie Przedsiębiorstwa”.


Trzy największe podlaskie uczelnie dostaną prawie 2 mln zł dofinansowania na komercjalizację badań

25.08.2020, 14:33

Przedstawiciele Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego opowiedzieli podczas konferencji prasowej we wtorek (25.08) o projekcie „Inkubator Innowacyjności 4.0”

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok