Radio Białystok | Wiadomości | Wkrótce zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy

Wkrótce zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy

autor: Robert Bońkowski

25.09.2020, 19:17, akt. 19:22

Prawdopodobnie w sobotę (26.09) władze Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski podpiszą nową umowę koalicyjną.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda
Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dzięki temu porozumieniu można będzie przeprowadzić rekonstrukcję rządu - mówi szef resortu edukacji narodowej minister Dariusz Piontkowski.


Nie biorę udziału w rozmowach koalicyjnych, ale wydaje się, że doszło praktycznie do porozumienia trzech partii. Być może rzeczywiście w sobotę (26.09) taka umowa zostanie podpisana. Dzięki temu będzie można przeprowadzić rekonstrukcję rządu i przystąpić do dalszych działań, do zmian i reform, których oczekują Polacy. Po tym krótkim kryzysie koalicyjnym będzie można przystąpić do prac w rządzie i parlamencie - mówi Polskiemu Radiu Białystok Dariusz Piontkowski.


Jak dodaje, w zrekonstruowanym rządzie będzie mniej ministerstw.


W związku z tym, koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości prawdopodobnie będą mieli mniej resortów niż do tej pory. Ponadto, prawdopodobnie funkcję wicepremiera obejmie Jarosław Kaczyński, co ułatwi wymianę informacji między rządem a kierownictwem partii i być może zapobiegnie kolejnym kryzysom - podkreśla szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.


Szef podlaskich struktur Prawa i Sprawiedliwości dodał, że Jarosław Kaczyński jako wicepremier będzie szefem komitetu trzech resortów: Ministerstwa Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


O trudnej sytuacji polskich samorządów mówili w Białymstoku przedstawiciele Unii Metropolii

25.09.2020, 17:52

Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich apelują do rządu o jasne rozwiązania systemowe dotyczące finansów samorządów. Unia wylicza, że przez wprowadzone przez rząd regulacje największe miasta tracą miliardy złotych, a ich sytuacja finansowa się wciąż pogarsza.


Kryzys w koalicji

21.09.2020, 12:21

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy


Dariusz Piontkowski

21.09.2020, 08:25

"Liczę na to, że rozmowy, które będą trwały, doprowadzą do tego, że ta koalicja będzie dalej funkcjonować, to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski. Dziś większość Polaków nie jest gotowa na kolejne wybory parlamentarne" - mówi Dariusz Piontkowski.


15 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii, w tym Jan Krzysztof Ardanowski

18.09.2020, 13:46

Kazimierz Moskal to 15. poseł, decyzją szefa PiS, zawieszony w prawach członka partii - poinformował w piątek (18.09) po południu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wcześniej informował on o zawieszeniu 14 posłów, m.in. Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok