Radio Białystok | Wiadomości | Specjalny telefon interwencyjny dla rolników uruchomił poseł Lech Kołakowski

Specjalny telefon interwencyjny dla rolników uruchomił poseł Lech Kołakowski

autor: Paweł Wądołowski

10.10.2020, 18:04, akt. 18:15

Jak mówi poseł Lech Kołakowski z Łomży, chce w ten sposób pomóc tym, którzy mogą ucierpieć w związku z planowanym wprowadzeniem ustawy tzw. piątki dla zwierząt.

Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski
Lech Kołakowski, fot. Adam Dąbrowski

Ustawa o zwierzętach powoduje, że zagrożony może być byt ekonomiczny polskiej wsi. Możemy na to patrzeć w wielu aspektach. Zagrożona jest produkcja w szczególności bydła mięsnego i drobiu. Ale też skutki mogą być takie w przypadku braku eksportu, że spadnie pogłowie krów, będą rosły ceny mleka. Dlatego też tworząc prawo, musimy patrzeć i na skutki tego prawa 

- mówi poseł Lech Kołakowski.

Według projektu ustawy zabroniony ma być m.in. ubój rytualny, a także trzymanie zwierząt na uwięzi. Ten zapis dotyczy też krów, które w większości obór są przywiązane do swoich stanowisk. 

Lech Kołakowski chce przez swoją infolinię pomóc rolnikom, którzy uważają, że ich gospodarstwa będą zagrożone po wprowadzeniu nowych regulacji.

Jeżeli jakiekolwiek sprawy mają polscy rolnicy, w szczególności producenci mięsa, drobiu i bydła, jeżeli czują jakiekolwiek zagrożenia, czy w jakichkolwiek sprawach mają potrzeby zgłaszać swoje pytania i problemy - bardzo proszę o zgłaszanie ich na infolinię. Proszę nagrać sprawę, będzie zwrotny telefon. Jeżeli sprawa będzie wymagać interwencji do instytucji, taką interwencję wykonam - dodaje.

Infolinia jest czynna całą dobę pod numerem 86 223 72 75.

Lech Kołakowski jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Podczas sejmowego głosowania nad tzw. piątką dla zwierząt, wbrew dyscyplinie klubowej, nie poparł projektu. Razem z kilkunastoma posłami został za to zawieszony w prawach członka partii.

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grzegorz Leszczyński

8.10.2020, 08:09

"To ustawa szkodliwa dla polskiego rolnictwa, ale kompromis jest możliwy" - mówi Grzegorz Leszczyński.


Protesty rolnicze w całym kraju - blokowane były drogi w Podlaskiem

7.10.2020, 07:40

Rolnicy w całym kraju, także w Podlaskiem, w środę (07.10) protestowali przeciwko proponowanym zmianom w ustawie o ochronie zwierząt.


W Zambrowie rolnicy namawiali senatora do odrzucenia "ustawy futerkowej"

6.10.2020, 16:54

"To ustawa antyrolnicza" - stwierdziła kilkuosobowa reprezentacja rolników z powiatu zambrowskiego i łomżyńskiego podczas spotkania z senatorem Markiem Komorowskim. Podczas półtoragodzinnej dyskusji prezentowali wszystkie konsekwencje, jakie odczują rolnicy i całe społeczeństwo po przyjęciu proponowanych poprawek do ustawy o ochronie zwierząt.


Stefan Krajewski o "piątce dla zwierząt": to wygaszenie produkcji i wyłączenie sektora rolnego

29.09.2020, 17:57

Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt 18 września. Dokument m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra oraz ogranicza ubój rytualny.


Podlascy rolnicy sprzeciwiają się zmianie ustawy o ochronie zwierząt

25.09.2020, 19:37

Przedstawiciele Podlaskiej Izby Rolniczej sprzeciwiają się zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. W piątek (25.09) spotkali się na specjalnej naradzie, na którą zaprosili wszystkich parlamentarzystów z regionu.


15 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii, w tym Jan Krzysztof Ardanowski

18.09.2020, 13:46

Kazimierz Moskal to 15. poseł, decyzją szefa PiS, zawieszony w prawach członka partii - poinformował w piątek (18.09) po południu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Wcześniej informował on o zawieszeniu 14 posłów, m.in. Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

fot. Monika Kalicka
REGION
26.01.2021, 07:20, akt. 22:13

Trudne warunki na drogach w Podlaskiemźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok