Radio Białystok | Wiadomości | Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej

Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej

autor: Wojciech Szubzda

15.10.2020, 19:00, akt. 19:29

Kolejni przedsiębiorcy mogą od czwartku (15.10) wnioskować do ZUS o wsparcie. Chodzi o przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej, którzy stracili dochody z powodu pandemii koronawirusa.

fot. policja
fot. policja

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą np. hotele, organizują targi czy wystawy mogą ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek - mówi rzeczniczka białostockiego ZUS Katarzyna Krupicka.

Jednym z warunków uzyskania zwolnienia jest m.in.  prowadzenie działalności przed 30 czerwca 2020 r.  Kolejny, to wykazanie, że w pierwszym miesiącu kalendarzowym, za który składany jest wniosek o zwolnienie, by przychód był niższy co najmniej o 75 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu kalendarzowym w 2019 r. Wnioski będzie można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez Platformę Usług Elektronicznych do końca listopada.


Katarzyna Krupicka dodaje, że właściciele firm będą mogli wnioskować także o świadczenie postojowe.


Prawo do niego uzyskają osoby, które prowadzą działalność jako agenci turystyczni i przewodnicy turystyczni. W przypadku agentów turystycznych warunkiem otrzymania środków w kwocie 2080 zł będzie rozpoczęcie prowadzenie działalności gospodarczej przed 1 kwietnia 2020.Zakład Ubezpieczeń Społecznych szacuje, że w całej Polsce jest 100 tys. firm, a w samym województwie podlaskim powyżej 2 tys. z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


MKiDN: od soboty w strefie żółtej i czerwonej wydarzenia kulturalne z udziałem do 25 proc. publiczności

15.10.2020, 19:06

Od soboty (17.10) obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w strefie żółtej i czerwonej - przypomniało w czwartek (15.10) MKiDN. Jak poinformował resort, w strefie żółtej i czerwonej w wydarzeniach kulturalnych może uczestniczyć do 25 proc. widowni. Imprezy sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności.


Od 17 października szkoły średnie i wyższe przechodzą, w zależności od strefy, na naukę hybrydową lub zdalną

15.10.2020, 18:59

Od 17 października szkoły średnie i wyższe w żółtej strefie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego. W strefie czerwonej nauka w tych szkołach będzie się odbywać zdalnie, z wyjątkiem zajęć praktycznych. Bez zmian mają działać przedszkola i szkoły podstawowe.


ZUS w Hajnówce zawiesza przyjęcia interesantów

15.10.2020, 17:15

Do odwołania nieczynny będzie oddział ZUS w Hajnówce. Ma to związek z sytuacją epidemiologiczną w kraju.


Na kwarantannie przysługuje wynagrodzenie za czas choroby

7.10.2020, 08:13

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego, którą można dostarczyć pracodawcy lub ZUS po zakończeniu kwarantanny lub izolacji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok