Radio Białystok | Wiadomości | Pięć podlaskich samorządów "na podium” w rankingu wykorzystania pieniędzy z UE

Pięć podlaskich samorządów "na podium” w rankingu wykorzystania pieniędzy z UE

autor: Adam Dąbrowski

31.10.2020, 07:07, akt. 07:10

Pięć podlaskich samorządów znalazło się "na podium” w swoich kategoriach w rankingu wykorzystania pieniędzy z Unii Europejskiej. Zestawienie "Samorządowych liderów pozyskania środków unijnych w latach 2014 – 2019" sporządził dwutygodnik "Wspólnota”.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

Jest to swoiste nawiązanie do opublikowanego wcześniej rankingu liderów inwestycji, ale te dane dotyczą dłuższego okresu i biorą pod uwagę także pieniądze zdobyte także na tzw. projekty miękkie.

Podobnie jednak jak w tym wcześniejszym zestawieniu, województwo podlaskie znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce, wykorzystując prawie półtora tysiąca złotych w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

Także Wysokie Mazowieckie w kategorii miast powiatowych zajmuje podobną – drugą pozycję w kraju. Ale np. powiat wysokomazowiecki, w tamtym rankingu drugi, tym razem sklasyfikowany został dopiero na dwunastym miejscu. Utrzymał za to także tym razem trzecią pozycję powiat siemiatycki. Również na trzecim miejscu, z tym że w kategorii miast wojewódzkich znalazł się Białystok, który w kategorii wydatków inwestycyjnych był drugi. Największe jednak zaskoczenie w województwie podlaskim to lokata gminy wiejskiej Puńsk.

W rankingu inwestycji w samorządach zajęła w swojej kategorii dopiero dwusetne miejsce, natomiast w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy awansowała na pozycję nr 3 zdobywając – w przeliczeniu na głowę mieszkańca z Unii Europejskiej - prawie 6 tys. zł. i wyprzedzając w tym zestawieniu Korycin i Mielnik.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


650 mln euro na wsparcie Polski w walce z COVID-19

4.09.2020, 10:45

650 mln euro w ramach linii kredytowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego otrzyma Polska na finansowanie działań dot. pandemii, zwłaszcza w obszarach opieki zdrowotnej i ochrony ludności - poinformował w piątek (4.09) EBI.


Dodatkowe 1,1 mld zł ze środków UE na pożyczki płynnościowe dla firm

18.08.2020, 14:32

Uruchamiamy dodatkowe 1,1 mld zł ze środków Unii Europejskiej na pożyczki płynnościowe dla firm - powiedziała we wtorek (18.08) minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


Miliard złotych dofinansowania otrzymają rolnicy, którzy stracili dochody w związku z pandemią

5.07.2020, 10:57

Miliard złotych dofinansowania dostaną rolnicy, których gospodarstwa straciły dochody w związku z epidemią koronawirusa - zapowiedział podczas niedzielnego (5.07) spotkania w Sokołach Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok