Radio Białystok | Wiadomości | PFRON kontynuuje wsparcie dla osób niepełnosprawnych w czasie pandemii

PFRON kontynuuje wsparcie dla osób niepełnosprawnych w czasie pandemii

3.11.2020, 12:28, akt. 4.11.2020, 12:48

Do 100 tysięcy złotych dotacji mogą otrzymać samorządy powiatowe wspierające w czasie pandemii osoby niepełnosprawne. PFRON ma na ten cel w sumie 53 miliony złotych.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

W czasie izolacji osoby niepełnosprawne mają trudności w realizowaniu podstawowych potrzeb i nie mogą w pełni uczestniczyć w życiu zawodowym i społecznym. Dzięki refundacji z PFRON samorządowcy mogą podjąć bardziej skuteczne działania, aby pomóc tym osobom.


W czasie zwiększonej liczby zachorowań na COVID-19 podejmujemy kolejne działania, które pozwolą wzmocnić poczucie bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. Rozszerzamy nasz program pomocowy, aby mogły z niego skorzystać również te samorządy, które dotychczas nie były w stanie pokryć kosztów wkładu własnego – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON.


Powiat, który chce skorzystać ze wsparcia, składa wniosek o przyznanie refundacji we właściwym terytorialnie Oddziale Funduszu. Termin składania wniosków upływa 4 grudnia.


Wsparcie psychologiczne dla osób niepełnosprawnych 

PFRON proponuje także dofinansowanie pomocy terapeutycznej dla osób niepełnosprawnych. Sytuacja spowodowana pandemią i społeczną izolacją negatywnie wpływa na stan psychiczny osób niepełnosprawnych. Ponadto ze względu na obostrzenia nie mogą one uczestniczyć w dotychczasowych zajęciach terapeutycznych.

Dlatego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca organizacje pozarządowe, które dysponują odpowiednim potencjałem i doświadczeniem, w szczególności wyspecjalizowane w świadczeniu pomocy psychologicznej, do starania się o dotacje w ramach programu „Pokonamy bariery”. Dofinansowanie takich projektów ze środków PFRON może obejmować 100% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Oferty w formie elektronicznej można składać na adres: zadania_zlecane@pfron.org.pl. Specjalny formularz jest dostępny na stronach Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego.


źródło: PFRON | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ruszył projekt chroniący uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przed COVID-19

7.08.2020, 14:21

Zapewnienie ochrony zdrowia i życia uczestników zajęć prowadzonych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej to główny cel podpisanej w piątek (7.08) umowy pomiędzy resortem rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Rekompensaty i zwiększenie dofinansowania dla pracowników - tak PFRON przeciwdziała skutkom pandemii

9.07.2020, 15:31

Zwiększenie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, rekompensaty, ale też - mimo, że był przestój - pełne finansowanie warsztatów terapii zajęciowej. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podsumował w czwartek (9.07) działania związane ze zmniejszaniem skutków wywołanych pandemią.


PFRON przygotowuje program wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic

30.06.2020, 12:37

W celu złagodzenia skutków ostatnich nawałnic, PFRON przygotowuje program wsparcia dla osób poszkodowanych w ich wyniku. Podobne działania prowadzi także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodowie, którzy lokalnie uruchamiają pomoc polegającą m.in. na wypłacie szybkich zasiłków dla usunięcia skutków podtopień czy przejścia trąby powietrznej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok