Radio Białystok | Wiadomości | 10 lat więzienia dla kobiety za zabójstwo konkubenta

10 lat więzienia dla kobiety za zabójstwo konkubenta

6.11.2020, 15:15, akt. 18:24

Na 10 lat więzienia skazał w piątek Sąd Okręgowy w Suwałkach 31-letnią Gretę W. oskarżoną o zabójstwo konkubenta. Kobieta broniąc się przed pijanym mężczyzną zadała mu cios nożem w serce.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku w mieszkaniu w centrum Suwałk. Mężczyzna wrócił wieczorem do domu pijany. W trakcie sprzeczki i bójki kobieta zadała mu cios nożem. 24-letni mężczyzna zmarł.

Kobieta przed sądem oświadczyła, że broniła dzieci i siebie przed agresorem. W dniu morderstwa mężczyzna miał dusić ją poduszką i przewodem od słuchawki telefonu.

Prokuratura żądała dla oskarżonej 15 lat więzienia. Z kolei obrońca i sama oskarżona wnioskowała o jak najniższą karę oraz zakwalifikowanie jej jako "zbrodnię w afekcie".

Sąd skazał Gretę W. na 10 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny. Sędzia Marcin Walczuk powiedział w uzasadnieniu wyroku, że wina kobiety jest oczywista. Sąd zmienił natomiast kwalifikację czynu. Uznał, że nie działała ona z bezpośrednim zamiarem zabójstwa.


"Oskarżona popełniła tę zbrodnię w zamiarze ewentualnym, to znaczy zadając jeden cios nożem, godziła się na to. To był jeden cios prosto w serce, który spowodował śmierć pokrzywdzonego" - powiedział sędzia Walczuk.


Sąd uznał, że okolicznością łagodzącą było to, że wezwała pomoc i próbowała ratować życie konkubenta. Zdaniem sądu ważny przy ustalaniu wyroku był również fakt, że oskarżona zadała tylko jeden cios nożem i nie zadawała kolejnych.

Sąd nakazał jej dodatkowo zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz ojca zmarłego oraz po 5 tys. zł dla dwóch jego braci.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Proces radiolog oskarżonej o to, że źle opisała badanie mammograficzne

6.11.2020, 16:00

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się w piątek proces odwoławczy radiolog, oskarżonej o to, że błędnie opisała badanie mammograficzne. W ten sposób opóźniła leczenie pacjentki z nowotworem piersi, czym - w ocenie śledczych - naraziła jej zdrowie i życie. Sąd pierwszej instancji skazał lekarkę na więzienie w zawieszeniu, ma też ona zapłacić pokrzywdzonej 15 tys. zł.


Białostocka prokuratura oskarża jednego z policjantów o przekroczenie uprawnień

4.11.2020, 12:52

Pod zarzutem m.in. przekroczenia uprawnień stanie przed sądem białostocki policjant, który użył broni i postrzelił mężczyznę uciekającego przed zatrzymaniem do odbycia kary. W ocenie śledczych, w tej konkretnej sytuacji oddanie strzałów w jego kierunku było bezprawne. Uciekinier został ranny w pośladek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanie
Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok