Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 75 tys. doniczek chryzantem przekazali podlascy hodowcy i sprzedawcy do dyspozycji ARiMR

Ponad 75 tys. doniczek chryzantem przekazali podlascy hodowcy i sprzedawcy do dyspozycji ARiMR

autor: Adam Dąbrowski

9.11.2020, 15:55, akt. 16:07

Ponad 75 tys. doniczek chryzantem przekazali hodowcy i sprzedawcy do dyspozycji ARiMR w województwie podlaskim. Znacznie mniej, bo niespełna 3 tys. zgłoszono kwiatów ciętych. W sumie chęć przekazania niesprzedanych kwiatów zgłosiło prawie 120 firm i osób.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

Jak zaznacza dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Waldemar Szczesny, nie są to jeszcze liczby ostateczne. 

Dokumenty, które trafiają do biur powiatowych w wersji papierowej, muszą przejść swoistą kwarantannę, więc liczba kwiatów przekazywanych w Podlaskiem za pośrednictwem Agencji może jeszcze nieco wzrosnąć. Przypomnijmy, że za każdą zgłoszoną doniczkę z chryzantemami, których nie udało się właścicielom sprzedać, mogą oni liczyć na rekompensatę w wysokości 20 zł, za kwiat cięty to swoiste odszkodowanie wynosi 3 zł.

Znaczna część chryzantem zarejestrowanych w biurach agencji znalazła już także swoich nowych właścicieli.

W Hajnówce rozdysponowano wszystkie prawie 4 tys. 300 doniczek, w Siemiatyczach także zarezerwowano już wszystkie ponad 2 tys. 600 kwiatów. Chęć ich zagospodarowania zgłaszają szkoły, przedszkola, parafie, a część zarezerwował KOWR do ozdobienia kwater wojskowych przed Świętem Niepodległości.

Chęć bezpłatnego przejęcia chryzantem można zgłaszać jeszcze do końca tego tygodnia. Po 16. listopada obecni właściciele będą musieli przekazać je firmom zajmującym się utylizacją odpadów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Skup kwiatów chryzantem, ustawa covidowa, praca w pandemii

4.11.2020, 13:00

W audycji o tym, od kogo i na jakich zasadach ARiMR odkupi chryzantemy, o przepisach dotyczących reżimu sanitarnego wynikających z tzw. ustawy covidowej, a także kto może pracować na kwarantannie i w izolacji domowej.


20 białostockich firm zdecydowało się jeszcze na sprzedaż chryzantem pod cmentarzami

3.11.2020, 14:29

20 firm zdecydowało się na to, by od 3 listopada sprzedawać jeszcze chryzantemy przy cmentarzach w Białymstoku - poinformował magistrat. Tyle firm złożyło wnioski w tej sprawie.


Od wtorku cmentarze ponownie otwarte [zdjęcia]

3.11.2020, 08:13

Ze względu na epidemię rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Od wtorku (3.11) są one ponownie otwarte. Prymas Polski abp Wojciech Polak zaapelował, by odwiedziny naszych zmarłych bliskich rozłożyć jednak na wszystkie dni listopada.


Wiele telefonów do ARiMR od producentów chryzantem z pytaniem o pomoc - samorządy zwalniają z opłat

2.11.2020, 15:21

Wielu producentów chryzantem dzwoni w poniedziałek do biur ARiMR w Podlaskiem z pytaniami o szczegóły pomocy, którą mają uzyskać - poinformowała Iwona Chrapowicz z podlaskiego oddziału tej agencji. W Białymstoku i Suwałkach samorządy zrezygnowały z pobierania opłat za dzierżawę terenu pod stoiska przy nekropoliach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok