Radio Białystok | Wiadomości | TOZ uruchamia specjalny telefon, by pomóc odnaleźć zagubione zwierzęta w sylwestra

TOZ uruchamia specjalny telefon, by pomóc odnaleźć zagubione zwierzęta w sylwestra

30.12.2020, 12:19, akt. 12:30

Pogotowie sylwestrowe to pomysł białostockiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, aby pomóc w odnajdywaniu psów wystraszonych wystrzałami fajerwerków. Od środy (30.12) po południu zacznie działać numer, pod który można zgłaszać zagubione i znalezione zwierzęta.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

Informacje o zagubionych i znalezionych zwierzętach można od środy po południu zgłaszać pod numerem 505 978 439. Będzie on czynny do 3 stycznia – poinformował białostocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Uruchomiono też wydarzenie w mediach społecznościowych pod hasłem "Pogotowie Sylwestrowe TOZ Białystok".


Wszyscy wiemy, jak bardzo cierpią nasze zwierzaki z powodu corocznych wybuchów petard i fajerwerków. Co roku wiele z naszych zwierzaków zostaje zagubionych. Ogromny strach i przerażenie powoduje ucieczkę i pęd przed siebie. Wystraszone zwierzęta nie potrafią znaleźć drogi powrotnej do domu. Bywa, że pędzone paniką wpadają pod samochody. Zróbmy wszystko, żeby uniknąć takich sytuacji. Zagubionym zwierzętom pomóżmy wrócić do domu - podaje TOZ.


Organizacja zachęca, by pod podanym numerem zostawić wiadomość o znalezionym lub zagubionym zwierzęciu. Natomiast w mediach społecznościowych można publikować zgłoszenia ze zdjęciami. TOZ będzie sprawdzał wszystkie i starał się łączyć znalazców z osobami, które psy zgubiły.

W mediach społecznościowych będą pojawiały się też informacje o psach, które w tym czasie trafiły do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

TOZ i schronisko proszą też właścicieli zwierząt domowych o szczególny nadzór nad nimi w tym czasie, a także o dołączenie do obroży zawieszki z numerem telefonu.

źródło: PAP | red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Więźniowie remontują budy dla psów z białostockiego schroniska

17.12.2020, 11:00

Dzięki temu psy będą miały ciepłe miejsca do spania. Osadzeni w Areszcie Śledczym w Białymstoku remontują budy dla zwierząt z białostockiego schroniska.


Dlaczego warto adoptować psiego seniora?

12.12.2020, 14:24

Stare psy wymagają większej uwagi i najważniejsze jest, by nie spisywać ich na straty.


#Adoptujseniora - internetowa akcja promująca adopcje starszych psów ze schroniska

16.11.2020, 12:20

Nadchodzi zima, a to w schronisku trudny czas przede wszystkim dla psich seniorów - mówią wolontariusze z białostockiego schroniska. W internetowej akcji zachęcają: #Adoptujseniora nim będzie za późno.


Zlot właścicieli buldogów francuskich w Białymstoku [zdjęcia]

20.09.2020, 07:36

Przyszli aby poznać innych właścicieli psów i wesprzeć schronisko dla zwierząt w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok