Radio Białystok | Wiadomości | Poseł KO: przed powrotem dzieci do szkół, nauczyciele powinni być zaszczepieni

Poseł KO: przed powrotem dzieci do szkół, nauczyciele powinni być zaszczepieni

autor: Ryszard Minko

13.01.2021, 12:09, akt. 13:37

Przed powrotem dzieci do szkół, nauczyciele powinni zostać zaszczepieni przeciwko Covid-19. Tak uważa podlaski poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski, który wystosował w tej sprawie interpelację do ministrów zdrowia i edukacji.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Krzysztof Truskolaski domaga się w niej włączenia nauczycieli do tak zwanej grupy zerowej, która może jako pierwsza skorzystać ze szczepień. Jak mówi, tu nie chodzi tylko o bezpieczeństwo pracowników szkół, ale też o bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin, bo jak pokazała sytuacja we wrześniu – szkoły stały się miejscami dużej transmisji zakażeń.

Apel posła poparła też wiceprzewodnicząca rady miasta w Białymstoku i nauczycielka w szkole podstawowej Katarzyna Kisielewska-Martyniuk. W jej opinii przeprowadzane właśnie testy przesiewowe na obecność koronawirusa wśród nauczycieli nie zapewnią w pełni bezpiecznego powrotu uczniów do szkół, bo ci w ciągu najbliższych dni mogą się zakazić i nie wykazywać żadnych objawów. Jak mówi – tylko szybkie zaszczepienie chętnych nauczycieli może dać gwarancję bezpieczeństwa.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że zapisy na szczepienia dla nauczycieli rozpoczną się 15 stycznia wraz z pierwszą grupą najstarszych seniorów. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy w praktyce nauczyciele mogli by otrzymać pierwszą dawkę szczepionki, bo terminy uzależnione są od dostaw preparatów. Natomiast na wtorkowym (12.01) posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że w pierwszym kwartale nie uda się zaszczepić nauczycieli.

| red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Apel podlaskich działaczy KO o przyjęcie przez rząd nowego budżetu unijnego

23.11.2020, 16:33

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej i związani z nią samorządowcy mówili w poniedziałek (23.11) w całym kraju, że ewentualne weto do unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy oznacza wielomiliardowe straty.


Podlascy działacze KO i PO apelują do premiera o kolejne działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców

30.10.2020, 13:56

Podlascy działacze Koalicji i Platformy Obywatelskiej apelują do premiera rządu o kolejne działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców.


Podlaski poseł KO pyta m.in. ministra zdrowia o maseczki sprowadzone przez KGHM

20.05.2020, 16:58

Podlaski poseł KO Krzysztof Truskolaski poinformował w środę (20.05) o interpelacji poselskiej do ministra zdrowia i premiera, w której chce uzyskać informacje m.in. o kosztach transportu maseczek ochronnych sprowadzonych przez KGHM z Chin i ich certyfikacji.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok