Radio Białystok | Wiadomości | Kończą się szczepienia pracowników UMB. Kolej na studentów

Kończą się szczepienia pracowników UMB. Kolej na studentów

13.01.2021, 13:48, akt. 14:22

W czwartek (14.01) zaczną się szczepienia studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - poinformował prorektor UMB ds. klinicznych i szkolenia zawodowego prof. Janusz Dzięcioł.

Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda
Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda

Poza pojedynczymi wyjątkami zaszczepieni pierwszą dawką są już pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, którzy zgłosili chęć szczepień. Placówka podlega UMB. W środę kończą się szczepienia pracowników uczelni.

Prof. Dzięcioł poinformował, że dziennie szczepionych jest ponad 240 pracowników Uniwersytetu Medycznego, a ponieważ do szczepień zgłosiło się ok. 520 osób, szczepienia potrwają niecałe trzy dni. Zaszczepieni nie zostaną ci, którzy są np. na zwolnieniu lekarskim.


- W czwartek zaczynamy szczepić studentów. W tej chwili jest sporo zgłoszeń - ponad dwa tysiące studentów chętnych do szczepienia - poinformował prof. Dzięcioł.


Jak zauważył, studenci wciąż się zgłaszają - mają na to czas do czwartku. Na UMB studiuje ok. 5,2 tys. osób.

W szpitalu USK od środy (13.01) działają dwa dodatkowe punkty szczepień. Łącznie jest ich sześć - podała rzeczniczka szpitala Katarzyna Malinowska-Olczyk.


- W miarę upływu czasu doskonalimy ten system i jeżeli będzie taka konieczność, jeżeli będzie dostęp do szczepionek, to wtedy wprowadzimy dodatkowe punkty - podkreślił prorektor.


W planach jest też weekendowy punkt szczepień, jeśli będą szczepionki.

UMB podlega także drugi szpital kliniczny - Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny, który nie jest szpitalem węzłowym i prowadzi szczepienia jedynie swojego personelu. Prof. Dzięcioł poinformował, że w UDSK szczepienia personelu zakończą się w przyszłym tygodniu.

Prof. Dzięcioł dodał, że w trakcie szczepień było kilka pojedynczych - jak to określił - "sytuacji alarmowych", ale nie "krytycznych".


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Większość pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej chce się szczepić przeciw COVID-19

13.01.2021, 09:38

Urzędy wojewódzkie we współpracy z placówkami opieki przygotowały listy pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, którzy chcą skorzystać ze szczepionki przeciw COVID-19. Większość pensjonariuszy - 70 procent - chce się zaszczepić - informuje minister Marlena Maląg.


Szczepionki Moderny i Pfizera – porównanie

12.01.2021, 17:07

Mechanizm działania szczepionek Moderny i konsorcjum Pfizera i BioNTech jest taki sam. Produkty różnią się jednak m.in. warunkami, w jakich powinny być przechowywane i terminem podawania drugiej dawki.


Niedzielski o zmarnowanych szczepionkach: rażące zaniedbanie, wyjaśniamy sprawę

12.01.2021, 17:06

Zostawienie szczepionek przeciwko COVID-19 na recepcji można określić rażącym zaniedbaniem – powiedział we wtorek (12.01) minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśniamy sprawę, będziemy się chcieli jej przyjrzeć w trybie kontrolnym – dodał.


Prof. Flisiak o szczepionce przeciwko COVID-19: to jest potężne narzędzie do walki z pandemią

27.12.2020, 13:05

Szczepionka przeciwko COVID-19, którą zaszczepiono już pierwszych Polaków, jest potężnym narzędziem do walki z pandemią - powiedział w niedzielę (27.12) prof. Robert Flisiak. To nie znaczy, że "game is over" - pora przekonać osoby sceptycznie nastawione do szczepienia – dodał.


Rozpoczęły się szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem [zdjęcia, wideo]

27.12.2020, 11:00

Szef oddziału intensywnej terapii szpitala MSWiA w Białymstoku jest pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko COVID-19 w województwie podlaskim. To w tej placówce - jako w pierwszej w regionie - w niedzielę (27.12) przed południem rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Na razie trafiło tam 75 dawek szczepionki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

fot. Monika Kalicka
REGION
26.01.2021, 07:20, akt. 22:13

Trudne warunki na drogach w Podlaskiemźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok