Radio Białystok | Wiadomości | Mimo interwencyjnego odśnieżania po białostockich ulicach wciąż jeździ się ciężko

Mimo interwencyjnego odśnieżania po białostockich ulicach wciąż jeździ się ciężko

autor: Ryszard Minko

15.02.2021, 16:27, akt. 17:36

Miała być intensywna akcja weekendowego odśnieżania miasta, tymczasem białostoccy urzędnicy przyznają, że stan dróg poprawił się nieznacznie.

fot. Adam Ludwiczak/UM Białystok
fot. Adam Ludwiczak/UM Białystok

Na razie jednak nie ma mowy o kolejnych karach dla firm, które ponownie nie wywiązały się z zadania. Dobrze jest tylko na ulicach, które posypano solą - zauważa rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej.


- Widać, że firmy pracowały, z tym że efekty tych prac nie są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Ulice zostały posypane solą i tam, gdzie ta sól miała szansę zadziałać, stan ulic jest już lepszy, ale ciągle jest wiele takich, które wymagają odśnieżenia. Dużo pracy przed firmami - podkreśla Urszula Boublej.


Jak informuje rzeczniczka, firmy odśnieżające deklarują, że potrzebują około dwóch dni na to, by doprowadzić ulice w Białymstoku do stanu oczekiwanego przez mieszkańców.

Przez ostatnie trzy dni w mieście trwała intensywna akcja oczyszczania 89 wskazanych przez urzędników trudno przejezdnych ulic. Mimo tego w poniedziałek rano (15.02) na części z nich zalegał śnieg, błoto pośniegowe i warstwa lodu.

Za odśnieżanie Białegostoku odpowiadają dwie lokalne firmy, które już od ponad tygodnia mają problemy ze skutecznym usuwaniem śniegu. Do tej pory magistrat poinformował o nałożeniu kilkuset tysięcy złotych kar umownych za niewywiązanie się z zadania.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Czym sypnąć lód, by nie wywinąć orła - eksperyment Kamila Kalickiego i Andrzeja Ryczkowskiego [zdjęcia]

15.02.2021, 08:43

Śnieg w ostatnich tygodniach sypie i sypie, a miasto Białystok nie sypie. Nasi eksperymentatorzy Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski postanowili nie wsypując drogowców (bo podobno nie mają soli) poeksperymentować z innymi specyfikami zwiększającymi (w teorii) przyczepność.


Weekendowe odśnieżanie Białegostoku - akcja będzie trwała 24 godziny na dobę

13.02.2021, 11:02

Kilkadziesiąt białostockich ulic, które najbardziej wymagają odśnieżenia, bo zalega na nich śnieg i lód zostanie w weekend oczyszczonych - informuje miasto. Akcja interwencyjnego odśnieżania odbywa się w trybie ciągłym - 24 godziny na dobę.


Lepsze warunki jazdy w Białymstoku dopiero po odwilży - wynika z wyjaśnień władz miasta

11.02.2021, 10:53

"Pracujemy nad rozwiązaniem na przyszły sezon, ten niestety jest stracony, będziemy się męczyć zanim temperatura nie wzrośnie" - tak prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski skomentował na Twitterze pracę firm odśnieżających miasto.


Białostoccy radni dyskutowali o problemach z odśnieżaniem ulic i chodników

10.02.2021, 19:40

Konieczność większej kontroli nad firmami, które wygrywają przetargi, nakładanie wyższych kar, a być może - w przyszłości - powołania spółki komunalnej, nad którą nadzór będą mieć władze miasta. M.in. takie propozycje mają radni z Komisji Infrastruktury Komunalnej. Dyskutowali oni o problemach z odśnieżaniem ulic i chodników w Białymstoku.


Mieszkańcy Bagnówki zorganizowali wspólną akcję odśnieżania ulicy [zdjęcia, wideo]

10.02.2021, 08:05

Poszły w ruch łopaty, szufle i siekiery. Mieszkańcy szeregówek przy ulicy Puchalskiego na białostockim osiedlu Bagnówka zorganizowali wspólną akcję oczyszczania jezdni.


Wjazd z ul. Zwierzynieckiej w Świerkową w Białymstoku zmienił się w lodowisko - wzięliśmy sprawy w swoje ręce [zdjęcia, wideo]

9.02.2021, 13:46

Po obfitych opadach śniegu wjazd z ulicy Zwierzynieckiej w Świerkową zmienił się w lodowisko. Postanowiliśmy więc nie czekać na służby miejskie, tylko wziąć sprawy w swoje ręce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok