Radio Białystok | Wiadomości | Wjazd z ul. Zwierzynieckiej w Świerkową w Białymstoku zmienił się w lodowisko - wzięliśmy sprawy w swoje ręce [zdjęcia, wideo]

Wjazd z ul. Zwierzynieckiej w Świerkową w Białymstoku zmienił się w lodowisko - wzięliśmy sprawy w swoje ręce [zdjęcia, wideo]

autor: Olga Gordiejew

9.02.2021, 13:46, akt. 14:05

Po obfitych opadach śniegu wjazd z ulicy Zwierzynieckiej w Świerkową zmienił się w lodowisko. Postanowiliśmy więc nie czekać na służby miejskie, tylko wziąć sprawy w swoje ręce.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Tu przy rozgłośni postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i wyposażeni w wiadra z piachem i łopaty ruszyliśmy do pracy - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zaopatrzeni w szufle do śniegu i wiadra z piaskiem ruszyliśmy do pracy. Uwinęliśmy się w kilkanaście minut i zarówno wjazd, jak i wyjazd ze Świerkowej zrobiły się dużo mniej śliskie.Tuż po naszej akcji - transmitowanej live na radiowym profilu na FB - pojawiła się pługopiaskarka, która przejechała przez ul. Świerkową sypiąc piachem.

My mimo wszystko namawiamy do podobnych inicjatyw. Proszę nas o nich informować, albo chwalić się efektami - przysyłając fotografie odśnieżonych miejsc.

| red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z powodu oblodzonych chodników więcej osób ze złamaniami zgłasza się do lekarzy

9.02.2021, 12:01

Zima powoduje wiele utrudnień nie tylko dla kierowców, ale również dla przechodniów. Śnieg często jest spychany z dróg prosto na chodniki. Pod zaspami nie widać lodu, krawężników, schodków, nierówności terenu. Łatwo o wypadek.


Śliskie jezdnie i usypane przez wiatr zaspy - musimy uważać na drogach w Podlaskiem [wideo]

9.02.2021, 07:08

Bardzo trudno jeździ się po podlaskich drogach. Jest ślisko, a sytuację pogarsza padający wciąż śnieg i wiatr, powodujący zawieje i zamiecie. Od poniedziałku (8.02) w naszym regionie spadło od 10 do 15 cm śniegu.


Zimowe oczyszczanie Białegostoku - telefony do firm odpowiedzialnych za odśnieżanie

8.02.2021, 12:46

Opady śniegu co kilka dni paraliżują Białystok, jezdnie są śliskie, część osiedlowych uliczek jest nieprzejezdna ze względu na ogromne zaspy, a mieszkańcy brną w śniegu po chodnikach. Białystok podzielony jest na 6 stref zimowego utrzymania. Podajemy telefony do firm odpowiedzialnych za stan białostockich ulic, uliczek i chodników.


Zabrakło soli - felieton Marka Gąsiorowskiego

5.02.2021, 17:04

Po raz pierwszy od kilku lat zawitała do nas mroźna i śnieżna zima. To niby nic nadzwyczajnego w naszej strefie klimatycznej, ale taka zima, jaką mamy teraz, to taki nieproszony gość. Ale nawet taki gość swoje prawa ma.


"Braterstwo śniegu" - reportaż Aleksandry Sadokierskiej

1.02.2021, 07:29

Niektórzy od lat z utęsknieniem wyczekiwali zimy, która na dłużej przykryje krajobraz białym puchem. Gdy przyszła, sprawiła nam wiele radości, ale też nie lada kłopotów.


Pomysł na odśnieżanie - felieton Marka Gąsiorowskiego

27.01.2021, 11:41

Miłośnicy sportowej sylwetki, ci wszyscy którzy gram tkanki tłuszczowej traktują jak życiową klęskę. Jeszcze inni, którym brak mięśniowej rzeźby, mniejszy o milimetr obwód bicepsa grozi depresją. Oni wszyscy od wielu tygodni mają problem. Nie mają, gdzie ćwiczyć. Siłownie zamknięte i tak na serio nie ma jak zadbać o siebie. Dość nieoczekiwanie los zesłał im ratunek.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok