Radio Białystok | Wiadomości | Radni PiS skierowali pismo do prezydenta Białegostoku ws. akcji zimowego oczyszczania miasta

Radni PiS skierowali pismo do prezydenta Białegostoku ws. akcji zimowego oczyszczania miasta

autor: Edyta Wołosik

18.02.2021, 14:16, akt. 19:31

Umowy z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie Białegostoku są dobrze skonstruowane, ale gorzej jest z egzekwowaniem zawartych w nich zapisów. Tak uważają radni Prawa i Sprawiedliwości, na prośbę których dokumenty przejrzała mecenas Iwona Wójcik - Nikitiuk.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik

Jak mówiła mecenas Iwona Wójcik - Nikitiuk: "moim zdaniem głównym problemem jest sprawowanie nadzoru, bo w umowach jest wszystko, co powinno być, aby można było bezpiecznie funkcjonować w mieście; umowy są tak szczegółowo opisane, są tak dobre dla miasta, że nie rozumiem stanu dróg i tego, jak można dopuścić, że brodzimy po pas w śniegu".

Dlatego radni skierowali pismo do prezydenta Białegostoku. Chcą m.in. wyciągnięcia konsekwencji wobec urzędników, w tym  - jak mówi przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Henryk Dębowski - wobec zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego, nadzorującego zimowe oczyszczanie miasta: "odśnieżanie nie funkcjonuje, są zwały śniegu na parkingach, ulice przez wiele dni były nieprzejezdne, prosimy więc, by prezydent miasta przedstawił rzetelne sprawozdanie z akcji zimowego oczyszczania, przekazał protokoły z kontroli przeprowadzonych w firmach odśnieżających, ale też wyciągnął konsekwencje wobec urzędników". W najbliższy poniedziałek (22.02) na sesji Rady Miasta władze Białegostoku mają przedstawić informację na temat odśnieżania.

| red: mag, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Radni Białegostoku niezadowoleni ze stanu odśnieżenia miasta

17.02.2021, 09:12

O 170 wzrosła liczba kolizji, do jakich doszło w Białymstoku w pierwszej połowie lutego, w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Najwięcej zdarzeń - prawie 70 - policja odnotowała 5 lutego.


Mimo interwencyjnego odśnieżania po białostockich ulicach wciąż jeździ się ciężko

15.02.2021, 16:27

Miała być intensywna akcja weekendowego odśnieżania miasta, tymczasem białostoccy urzędnicy przyznają, że stan dróg poprawił się nieznacznie.


Aby do wiosny - felieton Marka Gąsiorowskiego

15.02.2021, 06:58

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na Twitterze oświadczył, że z odśnieżaniem miasta raczej lepiej nie będzie, bo nie ma na rynku dostępnych wykonawców, którzy byliby w stanie zrobić to lepiej, niż te firmy obecnie zakontraktowane. Dlatego prezydent czeka na odwilż.


Po prawie trzech dobach nieprzerwanej akcji odśnieżania w Białymstoku wciąż są utrudnienia

14.02.2021, 15:24

Główne ulice są czarne, ale na mniejszych nadal są lodowe koleiny, kałuże i błoto pośniegowe. Po prawie trzech dobach nieprzerwanej akcji interwencyjnego odśnieżania ulic w Białymstoku kierowcy nadal napotykają na spore utrudnienia w bezpiecznym poruszaniu się po mieście.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok