Radio Białystok | Wiadomości | Unijne fundusze i służba zdrowia - to główne tematy na Konwencie Marszałków

Unijne fundusze i służba zdrowia - to główne tematy na Konwencie Marszałków

autor: Adam Janczewski

24.02.2021, 19:26, akt. 20:21

Województwo podlaskie jest gospodarzem Konwentu Marszałków Województw RP. W środę (24.02) odbyło się pierwsze posiedzenie.

fot. Piotr Babulewicz/UMWP
fot. Piotr Babulewicz/UMWP

Spotkanie w formule online organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Posiedzeniu przewodniczył marszałek Artur Kosicki. Wśród poruszanych zagadnień dominowały kwestie związane z ochroną zdrowia i nową perspektywą budżetową Unii Europejskiej 2021-2027.


- Pomimo tego, że jest pandemia, chcemy, aby Konwent spotykał się i działał prężnie, bo jesteśmy w bardzo ważnym okresie nowej perspektywy unijnej, nowego programowania naszych ważnych przedsięwzięć - podkreślał marszałek.


Artur Kosicki zaznaczył, że omawiane są kwestie ważne dla całego kraju.


- Tematy, które są podnoszone, są bardzo istotne dla nas wszystkich, niezależnie od tego, o którym regionie mówimy. Widać, że to są kwestie związane oczywiście z nową perspektywą unijną, to są kwestie związane też ze wsparciem obszarów wiejskich w tej nowej perspektywie. Ale to też kwestia związana ze szpitalami i powołanym zespołem parlamentarnym do tego, żeby zbadać zasadność bądź ewentualność zmian właścicielskich, jeśli chodzi o szpitale - wymieniał marszałek województwa podlaskiego.


W Konwencie uczestniczy kilkadziesiąt osób - głównie samorządowców z każdego województwa. To także ministrowie i unijni eksperci.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Artur Kosicki

24.02.2021, 08:26

"To jest to dla nas honor i powinniśmy się z tej roli wywiązać bardzo dobrze, pomimo tego, że przyszło nam obradować w trudnym momencie." - mówi marszałek Artur Kosicki.


Marszałek woj. podlaskiego przyznał stypendia artystyczne - wyróżniono 23 osoby

12.02.2021, 17:18

Cyfrowa antologia podlaskiej muzyki, program historyczno-kulinarny "Branicki od kuchni", warsztaty filmowo-multimedialne, czy katalog nazwisk mieszkańców parafii Ciechanowiec - to tylko niektóre projekty, na które ich pomysłodawcy dostali wsparcie z budżetu województwa podlaskiego.


Trzy nowe autobusy spółki PKS Nova będą obsługiwały kursy z Białegostoku do Supraśla [zdjęcia, wideo]

4.02.2021, 19:32

Są niskopodłogowe i klimatyzowane. Trzy nowe autobusy spółki PKS Nova będą obsługiwały kursy na podmiejskiej linii z Białegostoku do Supraśla. Władze miasta podpisały umowę z przewoźnikiem na sześć lat.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok