Radio Białystok | Wiadomości | W białostockich szkołach podstawowych trwa rekrutacja do klas sportowych

W białostockich szkołach podstawowych trwa rekrutacja do klas sportowych

autor: Barbara Sokolińska

1.03.2021, 07:25, akt. 11:39

W białostockich szkołach podstawowych rozpoczęła się rekrutacja do klas IV sportowych. Nabór prowadzi 20 placówek, a przyszli młodzi sportowcy mogą wybierać spośród kilkunastu dyscyplin, takich jak np. piłka nożna, siatkówka, triathlon czy short track.

Zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku, fot. Barbara Sokolińska
Zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 12 w Białymstoku, fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
W białostockich szkołach podstawowych trwa rekrutacja do klas sportowych - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z powodu pandemii w tym roku rekrutacja do klas sportowych wygląda inaczej, niż w poprzednich latach - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku Anna Satuła:


Rodzice mogą do 5 marca składać elektronicznie wnioski o przyjęcie do oddziału sportowego, a testy sprawnościowe będą przeprowadzane między 9 a 12 marca. Niezbędne jest dostarczenie zaświadczenie lekarskiego - informuje Anna Satuła.


W Szkole Podstawowej nr 12 nabór prowadzony jest do klasy o profilu piłka siatkowa chłopców i dziewcząt oraz lekkoatletyka i gimnastyka artystyczna. Młodzi sportowcy, którzy już uczą się w takich klasach podkreślają, że aktywność fizyczna daje im dużo radości i namawiają młodszych kolegów do pójścia w swoje ślady. Jak mówią, sport pomaga im zadbać o dobrą kondycję i rozwijać umiejętności, także te społeczne. Dzięki temu, że nawet w czasach pandemii mają zajęcia wychowania fizycznego w szkole mogą spotykać się z kolegami i nie spędzają tyle czasu przed komputerem.

Dyrektor Anna Satuła zwraca uwagę, że praca z dziećmi w oddziałach sportowych przynosi dużo korzyści:


Od początku uczy dzieci organizacji, samodyscypliny i dbania o własne zdrowie i ruch fizyczny. To wszystko później procentuje. Uczniowie z klas sportowych w naszej szkole nie mają problemów z nauką ze względu na to, że treningi uczą ich gospodarować swoim czasem. Są to dzieci zawsze zadowolone i szczęśliwe, ponieważ mogą realizować się w życiu - dodaje Anna Satuła.


Inną białostocką placówką, która rekrutuje do klas sportowych jest Szkoła Podstawowa nr 28. Od przyszłego roku szkolnego będzie można trenować tam lekkoatletykę - informuje dyrektor szkoły Anna Stankiewicz:


Kontynuujemy też tradycję piłki nożnej i tenisa stołowego. Dzieci mają 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu. Prężnie współpracujemy z klubami sportowymi Podlasie i UKS Dojlidy - dzieci wyjeżdżają na różnego rodzaju zawody i osiągają sukcesy. Sport pomaga przede wszystkim zbudować nawyk aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu - mówi Anna Stankiewicz.


Z kształcenia w klasach sportowych zadowoleni są także rodzice. Zauważają, że ich dzieci stają się bardziej samodzielne, odpowiedzialne za siebie i innych oraz przykładają się do obowiązków.

Rekrutacja trwa do 5 marca. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i wymaganych dokumentów są dostępne na stronie internetowej, a formularz rekrutacyjny można znaleźć tutaj


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Brak decyzji środowiskowej opóźnia budowę hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

24.02.2021, 18:33

Decyzja środowiskowa wciąż jest nieprawomocna, dlatego żadne prace zmierzające do budowy w Białymstoku hali widowiskowo-sportowej nie mogą się rozpocząć. W związku z tym od pół roku zawieszona jest też sprawa wydania pozwolenia na budowę.


Początek rekrutacji do samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych w Białymstoku

24.02.2021, 16:19

Do 5 marca potrwa w Białymstoku rekrutacja do przedszkoli samorządowych. Przygotowano blisko 11 tys. miejsc. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń.


Rozpoczyna się rekrutacja do białostockich szkół i przedszkoli

23.02.2021, 18:30

Jest ponad 10 tysięcy miejsc w przedszkolach i ponad 2700 w szkołach podstawowych. W środę (24.02) rozpoczyna się nabór do białostockich placówek oświatowych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok