Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: Gastronomia w Parku Jana Pawła II? Mieszkańcy protestują

Łomża: Gastronomia w Parku Jana Pawła II? Mieszkańcy protestują

autor: Adam Dąbrowski

16.03.2021, 13:00, akt. 13:19

Lokatorzy dwóch bloków na osiedlu Górka Zawadzka w Łomży protestują przeciw planom utworzenia punktów gastronomicznych w Parku Jana Pawła II.

Park Jana Pawła II w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Park Jana Pawła II w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

W swoim piśmie do ratusza zwracają uwagę, że pod ich oknami utworzono już place zabaw, a wieczorami zbiera się tam młodzież. Niejednokrotnie interweniowała już policja. Po utworzeniu punktów gastronomicznych problem może być jeszcze większy - uważają mieszkańcy.

"Nie wierzę, że jeśli powstaną tu ogródki kawiarniane z ławkami i parasolami, to młodzież nie będzie chciała z tego korzystać po zamknięciu punktów gastronomicznych" - przedstawia opinię protestujących jeden z lokatorów.

Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki przypomina, że pomysł na utworzenie punktów małej gastronomii w parku zgłosili mieszkańcy, a opinie w sprawie tego pomysłu były w większości pozytywne. Ponadto uspokaja, że punkty nie będą uciążliwe dla sąsiadów, ponieważ zostaną odgrodzone od bloków pasem wysokiej zieleni i objęte monitoringiem.


Na fakt, że w parku brakuje miejsc, gdzie można kupić lody czy gofry oraz wypić kawę lub zimny napój zwracano nam uwagę już wcześniej. W parku nie mogliśmy utworzyć takiego miejsca, ponieważ był on rewitalizowany ze środków zewnętrznych i w okresie trwałości nie możemy wprowadzać żadnych zmian do planu. Dokupienie działki nieobjętej tym planem stworzyło szansę na uruchomienie tam takich punktów - mówi Andrzej Garlicki.


Argumenty te nie przekonują jednak protestujących. Ich zdaniem o wiele lepszą lokalizacją dla małej gastronomii w Parku Jana Pawła II byłyby okolice Parku Wodnego, przed którym jest duży, niewykorzystywany w pełni parking.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dziewięć białostockich lokali gastronomicznych może stracić prawo sprzedaży alkoholu

16.03.2021, 07:18

Białostocka policja chce, by dziewięć lokali gastronomicznych nie mogło sprzedawać alkoholu. Wnioski o odebranie koncesji tym, którzy otworzyli się stacjonarnie, mimo zakazu spowodowanego pandemią, wpłynęły do Urzędu Miejskiego.


Mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce

4.03.2021, 07:36

4 marca mija rok odkąd wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.


Posłowie Lewicy proponują zawieszenie pobierania opłat za koncesję na alkohol

22.02.2021, 14:30

Chodzi o pomoc przedsiębiorcom z branży gastronomicznej dotkniętym pandemią koronawirusa. Posłowie Lewicy chcą, by samorządy zawiesiły pobieranie opłat za koncesję na alkohol.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok