Radio Białystok | Wiadomości | Marszałek podziękował żołnierzom za pomoc w walce z pandemią

Marszałek podziękował żołnierzom za pomoc w walce z pandemią

19.05.2021, 16:54, akt. 17:48

Ponad 300 żołnierzy z czterech podlaskich jednostek otrzymało paczki za pomoc w walce z pandemią. Mundurowym wręczył je marszałek Artur Kosicki.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda


0:00
0:00
Marszałek podziękował żołnierzom za pomoc w walce z pandemią - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy żołnierze pomagali w opiece nad pacjentami i organizowaniu pobrań wymazów. Uczestniczyli w transporcie materiałów ochronnych dla placówek medycznych. Wykonywali pomiary kontrolne temperatury i nadzorowali wejścia do szpitali. Teraz pomagają przy szczepieniach.


- Z całego serca dziękuję za to wszystko, co zrobiliście dla naszego społeczeństwa podczas pandemii. Dziękuję, że mogliśmy na was liczyć, kiedy był najcięższy okres, kiedy trzeba było selekcjonować i transportować chorych, mierzyć temperaturę, robić testy i teraz - kiedy trzeba wykonywać szczepienia - mówił Artur Kosicki.- Udowodniliśmy, że nasza służba jest potrzebna, kiedy są wyzwania - podkreślił płk Sławomir Kocanowski, dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwracając się do swoich żołnierzy zaznaczył, że od początku wybuchu pandemii byli oni na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i nigdy go nie zawiedli.

Z kolei płk Paweł Lachowski, dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, wskazał na szeroki zakres wsparcia, jakie dają wojska operacyjne w zależności od sytuacji.


- Mamy bronić, kiedy będzie potrzeba, ale też wspierać w takich zagrożeniach, jakim jest zagrożenie pandemiczne. Jako dowódca garnizonu jestem dumny, że mogę dowodzić takimi żołnierzami - mówił płk Paweł Lachowski.


Dowódcy jednostek wręczyli marszałkowi Arturowi Kosickiemu okolicznościowe ryngrafy "w podziękowaniu za wsparcie i wspaniałą współpracę".

Uroczystość odbyła się koszarach 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. W paczkach od marszałka żołnierze dostali między innymi herbaty i soki wyprodukowane w naszym regionie.


źródło: wrotapodlasia.pl | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Łączymy na święta" - akcja podlaskich terytorialsów przed prawosławnymi świętami

29.04.2021, 07:24

Po raz kolejni seniorzy - chociaż przez komputer mogli zobaczyć swoich bliskich i porozmawiać z nimi. Przed świętami wielkanocnymi obchodzonymi przez prawosławnych - podlascy terytorialsi znowu zorganizowali akcję "Łączymy na święta".


Wojewoda podlaski podpisał porozumienie o współpracy z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej

12.04.2021, 15:30

Ma to ułatwić korzystanie z pomocy terytorialsów m.in. podczas walki z pandemią koronawirusa. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dowódca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Sławomir Kocanowski podpisali porozumienie o współpracy.


Z powodu pandemii kwalifikacja wojskowa w tym roku będzie dłuższa

8.04.2021, 07:01

W całym kraju rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Komisje lekarskie oceniają stan zdrowia potencjalnych żołnierzy.


"Łączymy na święta" - akcja terytorialsów skierowana do seniorów przebywających w szpitalach i DPS-ach

3.04.2021, 07:21

To druga edycja tej akcji, dzięki której seniorzy - chociaż przez komputer - mogli zobaczyć swoich bliskich. Podlascy terytorialsi ponownie zorganizowali akcję "Łączymy na święta".

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok