Radio Białystok | Wiadomości | Koniec procesu oskarżonego wz. z uprowadzeniem żony i córki

Koniec procesu oskarżonego wz. z uprowadzeniem żony i córki

27.05.2021, 13:25, akt. 13:30

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w czwartek (27.05) proces mężczyzny oskarżonego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Sąd zamknął przewód sądowy; pod koniec czerwca strony wygłoszą mowy końcowe, niewykluczone, że wtedy też zapadnie wyrok.

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

Cała Polska szukała 3-letniej Amelki i jej mamy

Do uprowadzenia, którego okolicznościami zajmuje się sąd, doszło 7 marca 2019 roku na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała wtedy policja, dwaj sprawcy wepchnęli 26-latkę i jej wówczas 3-letnią córkę Amelię do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali i przesiedli się do kolejnego auta. Jeszcze tego samego dnia po południu, w związku z zaginięciem dziecka, został ogłoszony tzw. Child Alert, opublikowany był też wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. 8 marca po południu między porywaczami doszło do kłótni w samochodzie, a uprowadzona kobieta wraz z dzieckiem wysiadły z auta. W okolicach Ostrołęki (Mazowieckie) zabrał ją z drogi przypadkowy kierowca, który przekazał matkę i dziecko w ręce policji.

Prokuratura postawiła Cezaremu R. dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności żony i córki oraz uzyskanie - bez uprawnień - dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem. Chodzi o zamontowanie w samochodzie żony (bez jej wiedzy i zgody) nadajnika GPS, pozwalającego na lokalizację położenia auta.


Pod koniec czerwca strony wygłoszą mowy końcowe

Sąd Rejonowy w Białymstoku próbuje ustalić m.in., czy została użyta przemoc wobec kobiety i dziecka. W czwartek zakończyły się przesłuchania - jak się okazało - ostatniego świadka. Sąd oddalił bowiem wnioski o przesłuchanie dwóch kolejnych osób i zamknął przewód sądowy. Ze względu na wagę sprawy, dał jednak stronom czas na przygotowanie się do wystąpień końcowych, które odroczył do 29 czerwca. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tym tematem żyła cała Polska - w Białymstoku ruszył proces ws. porwania Amelki i jej matki

23.06.2020, 10:21

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku ruszył we wtorek (23.06) proces mężczyzny, któremu prokuratura zarzuciła m.in. bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Pod koniec ub. roku karze bez przeprowadzania rozprawy poddał się mężczyzna, który mu pomagał.


Rok więzienia za pomoc w porwaniu kobiety i jej dziecka w Białymstoku

24.09.2019, 07:10

Na rok więzienia skazał we wtorek (24.09) Sąd Rejonowy w Białymstoku mężczyznę, któremu prokuratura zarzuciła pomoc ojcu 3-letniej Amelki w bezprawnym pozbawieniu wolności dziewczynki i jej matki.


Białostocki sąd zdecydował, że mężczyzna podejrzany o uprowadzenie żony i córki pozostanie w areszcie

17.06.2019, 16:13

Mężczyzna podejrzany o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki pozostanie w areszcie - zdecydował w poniedziałek (17.06) białostocki sąd okręgowy. Rozpatrywał on zażalenie na przedłużenie aresztu i postanowienie sądu I instancji utrzymał w mocy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Adam Dąbrowski
ŁOMŻA
24.09.2022, 21:17, akt. 25.09.2022, 07:20

Prezydent Łomży przyznał nagrody kulturalne


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok