Radio Białystok | Wiadomości | Urząd marszałkowski zaleca powtórzenie konkursu na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz

Urząd marszałkowski zaleca powtórzenie konkursu na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz

autor: Marcin Mazewski

9.06.2021, 19:26, akt. 19:31

Urząd marszałkowski przeprowadził kontrolę i zalecił powtórzenie losowania grantobiorców na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

O taką kontrolę wnioskowali mieszkańcy, którzy nie znaleźli się na listach osób, którym przysługuje unijne dofinansowanie.


W wyniku kontroli przeprowadzonej przez urząd marszałkowski stwierdzono naruszenie regulaminu naboru i realizacji projektu grantowego dotyczącego OZE w gminie Choroszcz. W związku z tym urząd zalecił beneficjentowi unieważnienie losowania, które odbyło się 30 kwietnia oraz powtórzenie wyboru grantobiorców w drodze powtórnego losowania zgodnie z regulaminem naboru, a także z uwzględnieniem wniosków, które wynikają z informacji pokontrolnej - mówi rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.


Władze gminy Choroszcz mają teraz czas na odniesienie się do tych zaleceń.


Beneficjent ma teraz 14 dni na złożenie ewentualnych zastrzeżeń do informacji pokontrolnej lub tez jej podpisanie - podkreśla rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego.


O unijne dofinansowanie starało się 260 osób. Wylosowano 65, wśród których nie brakowało samorządowców, urzędników czy lokalnych przedsiębiorców. O sprawie zrobiło się głośno po interwencji mieszkańców, którzy mieli dużo wątpliwości co do charakteru losowania.


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po zamieszaniu wokół losowania grantów burmistrz Choroszczy rezygnuje ze swojej dotacji na fotowoltaikę

19.05.2021, 19:13

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński rezygnuje ze swojego grantu na instalację odnawialnych źródeł energii. Taką decyzję podjął w związku z zamieszaniem przy wyborze osób, którym przyznano dotacje.


Mieszkańcy Białegostoku i ościennych gmin mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ws. OZE

17.05.2021, 07:06

Mieszkańcy Białegostoku i dziewięciu ościennych gmin (m.in. Choroszczy, Supraśla i Czarnej Białostockiej) mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących odnawialnych źródeł energii.


Granty na OZE w Choroszczy tylko dla VIP-ów? Mieszkańcy skarżą się na niejawny charakter losowania

12.05.2021, 18:01

Wyniki konkursu na unijne dofinansowanie do montażu fotowoltaiki poróżniły mieszkańców gminy Choroszcz. O granty starało się 260 osób. Wylosowano 65 nazwisk, które znalazły się na liście podstawowej i 195 rezerwowych. Ci z drugiej listy skarżą się na niejawny charakter losowania. Zastanawia ich fakt, że wśród "szczęśliwców" jest spora grupa urzędników, samorządowców czy osób publicznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


fot. Sylwia Krassowska
UWAGA!
28.03.2023, 19:33, akt. 29.03.2023, 07:37

Mroźna noc i poranek w Podlaskiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok