Radio Białystok | Wiadomości | Urząd marszałkowski zaleca powtórzenie konkursu na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz

Urząd marszałkowski zaleca powtórzenie konkursu na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz

autor: Marcin Mazewski

9.06.2021, 19:26, akt. 19:31

Urząd marszałkowski przeprowadził kontrolę i zalecił powtórzenie losowania grantobiorców na montaż fotowoltaiki w gminie Choroszcz.

stock.adobe.com
stock.adobe.com

O taką kontrolę wnioskowali mieszkańcy, którzy nie znaleźli się na listach osób, którym przysługuje unijne dofinansowanie.


W wyniku kontroli przeprowadzonej przez urząd marszałkowski stwierdzono naruszenie regulaminu naboru i realizacji projektu grantowego dotyczącego OZE w gminie Choroszcz. W związku z tym urząd zalecił beneficjentowi unieważnienie losowania, które odbyło się 30 kwietnia oraz powtórzenie wyboru grantobiorców w drodze powtórnego losowania zgodnie z regulaminem naboru, a także z uwzględnieniem wniosków, które wynikają z informacji pokontrolnej - mówi rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego Izabela Smaczna-Jórczykowska.


Władze gminy Choroszcz mają teraz czas na odniesienie się do tych zaleceń.


Beneficjent ma teraz 14 dni na złożenie ewentualnych zastrzeżeń do informacji pokontrolnej lub tez jej podpisanie - podkreśla rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego.


O unijne dofinansowanie starało się 260 osób. Wylosowano 65, wśród których nie brakowało samorządowców, urzędników czy lokalnych przedsiębiorców. O sprawie zrobiło się głośno po interwencji mieszkańców, którzy mieli dużo wątpliwości co do charakteru losowania.


| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po zamieszaniu wokół losowania grantów burmistrz Choroszczy rezygnuje ze swojej dotacji na fotowoltaikę

19.05.2021, 19:13

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński rezygnuje ze swojego grantu na instalację odnawialnych źródeł energii. Taką decyzję podjął w związku z zamieszaniem przy wyborze osób, którym przyznano dotacje.


Mieszkańcy Białegostoku i ościennych gmin mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji ws. OZE

17.05.2021, 07:06

Mieszkańcy Białegostoku i dziewięciu ościennych gmin (m.in. Choroszczy, Supraśla i Czarnej Białostockiej) mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji dotyczących odnawialnych źródeł energii.


Granty na OZE w Choroszczy tylko dla VIP-ów? Mieszkańcy skarżą się na niejawny charakter losowania

12.05.2021, 18:01

Wyniki konkursu na unijne dofinansowanie do montażu fotowoltaiki poróżniły mieszkańców gminy Choroszcz. O granty starało się 260 osób. Wylosowano 65 nazwisk, które znalazły się na liście podstawowej i 195 rezerwowych. Ci z drugiej listy skarżą się na niejawny charakter losowania. Zastanawia ich fakt, że wśród "szczęśliwców" jest spora grupa urzędników, samorządowców czy osób publicznych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 00:49

Finał Podlaskiej Marki już za nami

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok