Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy ul. Niemeńskiej mogą oddychać świeżym powietrzem - zamiast nawierzchni żwirowej jest tam asfalt

Mieszkańcy ul. Niemeńskiej mogą oddychać świeżym powietrzem - zamiast nawierzchni żwirowej jest tam asfalt

autor: Michał Buraczewski

12.06.2021, 15:26, akt. 17:30

To pierwszy od dawna dzień bez kurzu na ulicy Niemeńskiej w Białymstoku. Na drodze gruntowej gminy Wasilków, która jest tuż za krawężnikiem ulicy, wylano w sobotę (12.06) asfalt. Stało się to po naszej interwencji, w której zwracaliśmy uwagę na problemy białostoczan i mieszkańców Nowodworców.

ul. Niemeńska w Białymstoku, fot. Kamil Kalicki
ul. Niemeńska w Białymstoku, fot. Kamil Kalicki

Mieszkańcy białostockiej ul. Niemeńskiej mogą oddychać świeżym powietrzem - zamiast nawierzchni żwirowej jest asfalt - relacja Michała Buraczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po żwirówce od kilku lat dojeżdżały setki aut do nowego osiedla w Nowodworcach. Droga należy do gminy Wasilków, a samochody wjeżdżają na nią poprzez wjazd na prywatną posesję.

Takie połączenie dróg jest nielegalne, o czym mówili policjanci i białostoccy urzędnicy. Natomiast mieszkańcy ulicy Niemeńskiej skarżyli się przede wszystkim na unoszący się w powietrzu pył.

Władze gminy Wasilków nie zablokowały przejazdu, czego domagali się białostoczanie. Natomiast wynegocjowały od dewelopera wyasfaltowanie żwirówki, z czego cieszą się mieszkańcy Nowodworców. Doraźne rozwiązanie nie satysfakcjonuje mieszkańców białostockiej ulicy Niemeńskiej, którzy wciąż apelują o zamknięcie bezprawnego dojazdu.

Burmistrz Adrian Łuckiewicz informuje, że urzędnicy z Wasilkowa opracowują nowy plan miejscowy i prowadzą rozmowy z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich i urzędnikami białostockiego magistratu, aby wprowadzić porządek komunikacyjny na pograniczu Białegostoku i Nowodworców.


| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Problemy mieszkańców ul. Niemeńskiej w Białymstoku - latem żyją w chmurze pyłu

7.06.2021, 07:20

Mają dosyć hałasu i unoszącego się w powietrzu pyłu. Mieszkańcy ul. Niemeńskiej w Białymstoku kolejny raz apelują do władz Wasilkowa o zamknięcie nielegalnego dojazdu do osiedla w Nowodworcach.


Po decyzji SKO, burmistrz Wasilkowa zajmie się sprawą ulicy Niemeńskiej

3.02.2021, 19:29

Urzędnicy z Wasilkowa rozpatrzą wniosek mieszkańców białostockiej ulicy Niemeńskiej, którzy domagają się zamknięcia wjazdu na osiedle w Nowodworcach od strony Białegostoku.


Burmistrz Wasilkowa odmawia wszczęcia postępowania ws. ul. Niemeńskiej w Białymstoku

4.12.2020, 17:40

Mieszkańcy tej ulicy od dawna domagają się zlikwidowania nielegalnego dojazdu do nowego osiedla we wsi Nowodworce w gminie Wasilków.


Sąd nałożył grzywnę na burmistrza Wasilkowa - chodzi o ignorowanie sprawy mieszkańców ul. Niemieńskiej

12.10.2020, 18:34

500 złotych grzywny nałożył Wojewódzki Sąd Administracyjny na burmistrza Wasilkowa Adriana Łuckiewicza. To - jak orzekł sąd - ma zdyscyplinować burmistrza, aby odpowiadał na pisma mieszkańców ulicy Niemeńskiej w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok