Radio Białystok | Wiadomości | Za działalność na rzecz potrzebujących białostoccy wolontariusze odebrali podziękowania i statuetki

Za działalność na rzecz potrzebujących białostoccy wolontariusze odebrali podziękowania i statuetki

autor: Edyta Wołosik

16.06.2021, 14:13, akt. 14:21

Pandemia nie zniechęciła ich do pomagania innym, a utwierdziła w przekonaniu, że ich pomoc jest potrzebna. Za działalność na rzecz potrzebujących białostoccy wolontariusze odebrali w środę (16.06) podziękowania i statuetki.

Mateusz Bielski z V LO będzie reprezentować Białystok w ogólnopolskim finale konkursu "Ośmiu Wspaniałych", fot. Adam Ludwiczak/UM Białystok
Mateusz Bielski z V LO będzie reprezentować Białystok w ogólnopolskim finale konkursu "Ośmiu Wspaniałych", fot. Adam Ludwiczak/UM Białystok


0:00
0:00
Podsumowano kolejną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu wspaniałych" - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Podsumowano kolejną edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu wspaniałych". Jednym z laureatów został uczeń 5 LO Mateusz Bielski, który skupia się na stałym wolontariacie, pomaga w nauce i spędza czas z chłopcem z rodziny w trudnej sytuacji. Jak mówi: "wolontariat pomaga zrozumieć drugiego człowieka".

"Sytuacja, w której żyjemy od wielu miesięcy pokazuje jakie wartości w życiu się liczą, że jest to zdrowie i obecność drugiego człowieka" - mówi dyrektor Centrum Aktywności Społecznej Urszula Dmochowska, a przewodniczący kapituły Antoni Ćwikliński dodaje: "wolontariusze nawet w pandemii pokazują, że dla nich ważna jest działalność na rzecz innych i dobro drugiego człowieka".

Oprócz osób indywidualnych nagrodzono też szkolne kluby wolontariuszy: z podstawówki nr 44 i z Zespołu Szkół Społecznych "Fabryczna 10", a wyróżniono grupę z podstawówki nr 5.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Pomagała innym, teraz sama potrzebuje wsparcia - 23-latka z Białegostoku wymaga kosztownej rehabilitacji

5.05.2021, 19:17

23-letnia Magda z Białegostoku w wypadku samochodowym doznała obrażeń głowy, ma stłuczone płuca, obrzęk mózgu, sparaliżowaną prawą stronę ciała.


Motocykliści wspierają pacjentów - w niedzielę pojawili się przed Białostockim Centrum Onkologii

28.02.2021, 09:08

Chcą wesprzeć w chorobie swojego kolegę, ale też dać trochę radości innym pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii. W niedzielne południe (28.02) przed szpitalem pojawiła się grupa białostockich motocyklistów.


Młodzi wolontariusze nagrodzeni w konkursie "ośmiu wspaniałych"

2.04.2019, 16:19

16 młodych wolontariuszy i dwa szkolne koła wolontariuszy, którzy pomagają potrzebującym, organizują akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy i angażują się w projekty społeczne – wyróżniono w we wtorek (2.04) w białostockiej części konkursu ośmiu wspaniałych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR AN ACT OF GOD

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok