Radio Białystok | Wiadomości | Droga z Dąbrowy Białostockiej do Suchowoli będzie wyremontowana

Droga z Dąbrowy Białostockiej do Suchowoli będzie wyremontowana

autor: Marcin Mazewski

30.07.2021, 16:51, akt. 17:30

To kolejny etap remontu drogi Osowiec-Suchowola-Dąbrowa Białostocka. Przebudowany będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 670 między Dąbrową Białostocką a Suchowolą. Chodzi o fragment o długości ponad kilometra.

Fot. Piotr Babulewicz/UMWP
Fot. Piotr Babulewicz/UMWP

Konferencję dotyczącą zakresu planowanych prac zorganizowano w piątek (30.07) w Dąbrowie Białostockiej.


- Jest to kontynuacja inwestycji rozpoczętej w poprzednim roku, gdzie od granic Dąbrowy w stronę Suchowoli został wyremontowany odcinek przeszło 7,5-kilometrowy. To droga niezwykle istotna nie tylko z punktu widzenia mieszkańców powiatu sokólskiego, ale także całego naszego regionu, gdyż wiedzie do drogi krajowej nr 8. To droga mocno uczęszczana, szczególnie w sezonie letnim. Ta droga była już w mocno opłakanym stanie - mówi radny wojewódzki Paweł Wnukowski.


Zarząd województwa przeznaczył na tę inwestycję ponad 1,3 mln zł. W piątek (30.07) oficjalnie przekazano plac budowy - mówi dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Mariusz Nahajewski.


- Jeśli chodzi o zakres robót, to oczywiście remont nawierzchni bitumicznej, korekta łuku pionowego, wykonanie i profilowanie poboczy wchodzą w zakres tych prac, ale także wykonanie przepustów pod zjazdami wraz z obrukowaniem skarp, wlotów i wylotów i na zakończenie wykonanie oznakowania poziomego - wylicza Mariusz Nahajewski.


Prace zaplanowano do 21 września. To niejedyny remont na drodze wojewódzkiej nr 670. Przebudowany będzie także 3,5-kilometrowy odcinek - leżący na terenie gminy Goniądz.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sześć inwestycji w Podlaskiem dofinansowanych z programu "Sportowa Polska"

26.07.2021, 18:01

Dzięki temu będą dodatkowe pieniądze m.in. na budowę sal gimnastycznych przy szkołach czy basenu w Łapach. Sześć inwestycji z naszego regionu będzie dofinansowanych z ministerialnego programu "Sportowa Polska".


Mieszkańcy Kamiennej Nowej skarżą się na fatalny stan drogi od wsi do mostu nad rzeką Biebrza

4.06.2021, 07:14

Kierowcy, którzy regularnie jeżdżą tym odcinkiem muszą ponosić duże koszty naprawy swoich aut. Nawierzchnia drogi od wsi Kamienna Nowa do granicy powiatu sokólskiego i mostu nad Biebrzą jest fatalna. Mieszkańcy wsi skarżą się na dziury i ogromne kałuże, a lokalne władze nie mogą dojść do porozumienia w sprawie przebudowy odcinka.


GDDKiA: Oferta firmy Budimex najkorzystniejsza w przetargu na obwodnicę Suchowoli

8.04.2021, 18:34

Oferta firmy Budimex SA z kwotą 249,1 mln zł brutto jest najkorzystniejszą w przetargu na projekt i budowę obwodnicy Suchowoli na dk 8 Białystok-Augustów - podała w czwartek (08.04) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BERLIOZ | RAVEL | GERSHWIN

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Konferencja szkoleniowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok