Radio Białystok | Wiadomości | Policja ostrzega przed włamywaczami w Białymstoku

Policja ostrzega przed włamywaczami w Białymstoku

autor: Ryszard Minko

3.08.2021, 19:00, akt. 19:09

Dziwne znaki na klatkach schodowych czy zuchwała próba włamania do mieszkania, w którym przebywała młoda kobieta - białostocka policja przestrzega przed wzmożoną aktywnością złodziei.

Fotolia.com
Fotolia.com

Teraz przestępcy działają w środku dnia nie zważając na lokatorów, o czym przekonała się nasza Słuchaczka, mieszkanka osiedla Bema, która przypadkiem natknęła się na włamywacza. 


- Spojrzałam przez wizjer, ale był zasłonięty. Otworzyłam drzwi i zobaczyłam osobę, która była schylona przy zamku i od razu uciekła. Później okazało się, że wszystkie wizjery na piętrze były zaklejone. Byłam w szoku, że trzeba zawsze zachowywać czujność. Nawet w ciągu dnia może dojść do próby włamania - mówi nasza Słuchaczka, która chce zachować anonimowość. 

 

Niedawno białostocka policja otrzymała zgłoszenie o dziwnych napisach pojawiających się na klatkach schodowych czy tablicach ogłoszeniowych na białostockich osiedlach. Niektórzy z mieszkańców podejrzewają, że w ten sposób złodzieje oznaczają mieszkania wytypowane do obrabowania - mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.


- Otrzymaliśmy takie zgłoszenia, sprawdzamy ten wątek. Uczulamy mieszkańców na to, żeby zwracali uwagę na to, co się dzieje wokół nich. Żeby porządnie zabezpieczali swoje mienie, a jeżeli wyjeżdżają, żeby informowali o tym swoich zaprzyjaźnionych sąsiadów - mówi asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.

 

Policjantka dodaje, że wakacje zwykle są czasem wzmożonej aktywności włamywaczy. W Białymstoku jednak nie odnotowano gwałtownego wzrostu tego typu przestępstw.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Młody białostoczanin włamywał się i okradał samochody - grozi mu 10 lat więzienia

21.06.2021, 20:04

Nawet 10 lat więzienia grozi młodemu białostoczaninowi, który włamywał się i okradał samochody na białostockich osiedlach.


Włamywał się do mieszkań, gdy właściciele spali. 33-latek w rękach łomżyńskiej policji

27.04.2021, 19:06

Łomżyńscy policjanci zatrzymali włamywacza, który okradał mieszkania.


Przecinali plandeki tirów i kradli m.in. ubrania, kosmetyki czy alkohol

21.04.2021, 14:26

Trzech Białorusinów podejrzanych o kradzieże towarów przewożonych w naczepach ciężarówek zatrzymali podlascy policjanci.


Włamywali się do gospodarstw i kradli ciągniki - teraz grozi im do 10 lat więzienia

24.03.2021, 12:02

Do 10 lat więzienia grozi mężczyznom, którzy w powiecie wysokomazowieckim mieli włamywać się do gospodarstw i kraść ciągniki i sprzęt rolniczy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok