Radio Białystok | Wiadomości | Kamila Lićwinko awansowała do finału konkursu skoku wzwyż

Kamila Lićwinko awansowała do finału konkursu skoku wzwyż

5.08.2021, 04:09, akt. 04:50

Zawodniczka Podlasia Białystok Kamila Lićwinko zapewniła sobie awans do finału konkursu skoku wzwyż podczas IO w Tokio. Finał w sobotę o 12:35. Kamila Lićwinko pokonała poprzeczkę na wysokości 1,95 m, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie.

Kamila Lićwinko, fot. Joanna Szubzda

Kamila Lićwinko zaczęła konkurs od opuszczenia wysokości 1,82 m. Następnie w pierwszej próbie pokonała 1,86 m, a w pierwszym podejściu do wysokości 1,90 m strąciła poprzeczkę. W drugiej próbie na 1,90 m Lićwinko zaliczyła tę wysokość.

Następnie Lićwinko musiała pokonać wysokość 1,93 m, co udało jej się za drugim podejściem.

Wysokość, która dawała awans do finału to 1,95 m. Kamila Lićwinko w pierwszym podejściu nie zaliczyła tej próby, udało jej się to za drugim podejściem i tym samym awansowała do finału. To jej najlepszy wynik w tym sezonie.

Konkurs finałowy w sobotę (7.08) o 12:35 czasu polskiego. Do walki o medale awansowało 14 zawodniczek.

| red: wsz

Polska sztafeta 4x400 m kobiet wygrała swój bieg eliminacyjny i powalczy w finale o medale. Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok awansowała do finału konkursu skoku wzwyż - to część czwartkowych wydarzeń na IO w Tokio z udziałem polskich reprezentantów.

Poznajemy olimpijskie sporty - zapasy

4.08.2021, 15:01

W Polskim Radiu Białystok czas na bliższe zapoznanie się z kolejnym olimpijskim sportem. Idziemy za ciosem, bo tym razem porozmawiamy o dyscyplinie, która w Tokio przyniosła nam już jeden medal. Mowa o zapasach - brązowy krążek w stylu klasycznym do 97 kg po znakomitej walce zdobył Tadeusz Michalik.

Wojciech Nowicki otrzyma 30 tys. zł od władz Białegostoku

4.08.2021, 14:49

Na sukces Wojciecha Nowickiego szybko zareagował prezydent Tadeusz Truskolaski. Napisał na Twitterze, że po fantastycznym starcie Wojciecha Nowickiego podjął decyzję, że sportowiec dostanie 30 tys. zł, a jego trenerka Malwina Wojtulewicz 20 tys. zł. z budżetu Białegostoku.

Patryk Dobek zdobył brąz w biegu na 800 metrów

4.08.2021, 14:06

Patryk Dobek czasem 1.45,39 zdobył w Tokio brązowy medal igrzysk w biegu na 800 m. Przegrał z dwoma Kenijczykami Emmanuelem Korirem - 1.45,06 i Fergusonem Rotichem - 1.45,23. To pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie.

Złoto i rekord życiowy - wielki dzień Wojciecha Nowickiego w Tokio! Fajdek też z medalem

4.08.2021, 14:27

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek wywalczył brąz.

Damian Czykier olimpijską walkę w Tokio kończy na półfinale

4.08.2021, 03:55

Zawodnik Podlasia Białystok Damian Czykier niestety nie awansował do finału biegu na 110 m przez płotki.

Koszmar polskich siatkarzy - klątwa ćwierćfinału trwa

3.08.2021, 16:56

Polscy siatkarze odpadli z turnieju olimpijskiego w Tokio po przegranej w ćwierćfinale z Francuzami.

Sześcioro lekkoatletów z Podlasia rozpoczyna walkę o medale w Tokio [terminarz]

30.07.2021, 04:41

Rywalizację na igrzyskach w Tokio rozpoczynają lekkoatleci, w tym sześcioro reprezentantów województwa podlaskiego. Jako pierwsza wystąpiła kulomiotka Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok, która odpadła w eliminacjach.