Radio Białystok | Wiadomości | Przede wszystkim jestem dumny z tego, że to dobry syn - mówi ojciec Wojciecha Nowickiego

Przede wszystkim jestem dumny z tego, że to dobry syn - mówi ojciec Wojciecha Nowickiego

autor: Marcin Mazewski

5.08.2021, 07:50, akt. 13:47

- Radość z tego medalu tak, ale przede wszystkim duma z tego, że to dobre dziecko. Można na niego w każdej chwili liczyć. To jest najważniejsze - podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Białystok Mieczysław Nowicki.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Wojciech Nowicki mistrzem olmpijskim - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wojciech Nowicki został pierwszym mistrzem olimpijskim z województwa podlaskiego. Młociarz był bezkonkurencyjny w Tokio. W konkursie prowadził od początku do samego końca. Do tego ustanowił życiówkę - 82,52 m. Radości nie krył ojciec Mistrza, Mieczysław Nowicki.


- Tak jak zapowiadał, że idzie na trening, a nie na zawody, i tak też się okazało. Na igrzyskach zrobić życiówkę to jest wielka rzecz, przy takiej presji i konkurencji. On zawsze był taki bardziej poddenerwowany, jak np. na mistrzostwach świata, a tutaj tak na luzie, że sam byłem zdziwiony - mówi Mieczysław Nowicki. - Radość z tego medalu tak, ale duma przede wszystkim z tego, że to dobre dziecko, dobry syn. Można na niego w każdej chwili liczyć. To jest najważniejsze, bo emocje medalowe po jakimś czasie opadną, a życie musi się toczyć dalej - podkreśla.Złoto i rekord życiowy - wielki dzień Wojciecha Nowickiego w TokioSpokojna o dobry występ syna w Tokio była mama młociarza Podlasia Białystok Urszula Nowicka.


- Praktycznie byłam taka spokojna jak Wojtuś. Rozmawialiśmy i czułam się spokojnie właśnie tak jak on, że wszystko jest dobrze, że dosyć dobrze się czuje, że nic go nie bolało i że jest przygotowany. Zresztą technicznie rzucanie bardzo dobrze opanował i ten styl przyniósł efekty - zaznacza Urszula Nowicka.Żaden mistrz, jestem po prostu Wojtek z Białegostoku - wywiad z Wojciechem NowickimTo drugi olimpijski krążek Wojciecha Nowickiego - poprzednio wywalczył brąz podczas Igrzysk w Rio de Janeiro.


| red: zmj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Nowicki

5.08.2021, 07:45

- Nigdy nie śniłem, że będę w stanie dokonać takich rzeczy, że zdobędę dwa medale olimpijskie, ale nadal jestem sobą, jestem po prostu Wojtek z Białegostoku.


Wojciech Nowicki otrzyma 30 tys. zł od władz Białegostoku

4.08.2021, 14:49

Na sukces Wojciecha Nowickiego szybko zareagował prezydent Tadeusz Truskolaski. Napisał na Twitterze, że po fantastycznym starcie Wojciecha Nowickiego podjął decyzję, że sportowiec dostanie 30 tys. zł, a jego trenerka Malwina Wojtulewicz 20 tys. zł. z budżetu Białegostoku.


Złoto i rekord życiowy - wielki dzień Wojciecha Nowickiego w Tokio! Fajdek też z medalem

4.08.2021, 14:27

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek wywalczył brąz.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok