Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Czarnej Białostockiej cieszą się z sukcesu Wojciecha Nowickiego i jego trenerki Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz

Mieszkańcy Czarnej Białostockiej cieszą się z sukcesu Wojciecha Nowickiego i jego trenerki Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz

autor: Marcin Gliński

5.08.2021, 17:17, akt. 17:58

Nie ustaje radość z sukcesu Wojciecha Nowickiego - pierwszego mistrza olimpijskiego w historii Białegostoku i całego województwa podlaskiego. Ale swoje powody do dumy mają także mieszkańcy Czarnej Białostockiej. To tutaj mieszka trenerka mistrza Malwina Sobierajska-Wojtulewicz - dobrze znana w miasteczku.

Malwina Sobierajska-Wojtulewicz, fot. Joanna Szubzda
Malwina Sobierajska-Wojtulewicz, fot. Joanna Szubzda


0:00
0:00
Mieszkańcy Czarnej Białostockiej cieszą się z sukcesu Wojciecha Nowickiego i jego trenerki Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Starsi i młodsi mieszkańcy nie mają większego problemu ze wskazaniem, kto jest trenerem Wojciecha Nowickiego. Z dumą odpowiadają, że to ich sąsiadka, koleżanka, czy też po prostu znają ją z widzenia.

Burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski podkreśla, że jest dumny z sukcesu Malwiny Sobierajskiej i jej podopiecznych na igrzyskach w Tokio.

Jak dodaje pierwsze gratulacje gmina złożyła już za pośrednictwem mediów społecznościowych, ale będzie też czas na te bardziej uroczyste, bo pani Malwina nie zapomina o Czarnej Białostockiej.

Liczymy, że powiększymy ten kontakt i może obejmie patronat nad pewnymi działaniami sportowymi, które zamierzamy w Czarnej Białostockiej przeprowadzić. Myślę, że ten sukces pani Malwiny, jej zawodnika i zawodniczki na pewno przyczyni się do popularyzacji sportu

- dodaje burmistrz.  

Wzruszenia nie kryje także Małgorzata Sobierajska, mama trenerki.

Jestem bardzo dumna, sport wymaga bardzo dużo poświęceń zarówno do zawodnika jak i trenera. To jest wiele dni poza domem. Są lepsze i gorsze chwile, a medal widać dopiero na końcu, jeżeli jest, ale to są lata pracy i poświęceń. Jestem dumna z Wojtka, dumna z Malwinki, zawsze im kibicuję. Od wielu lat tworzą bardzo zgrany team jeszcze razem z Asią Fiodorow. Wszystko to w atmosferze przyjaźni. Cały czas płyną do nas gratulacje i z zagranicy i od przyjaciół i od rodziców Kamili Skolimowskiej. Jesteśmy dumni

- mówi Małgorzata Sobierajska.

To już drugi medal olimpijski na koncie Wojciecha Nowickiego pod okiem Malwiny Sobierajskiej-Wojtulewicz. W Rio de Janeiro był brąz.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Nowicki

5.08.2021, 07:45

- Nigdy nie śniłem, że będę w stanie dokonać takich rzeczy, że zdobędę dwa medale olimpijskie, ale nadal jestem sobą, jestem po prostu Wojtek z Białegostoku.


Wojciech Nowicki otrzyma 30 tys. zł od władz Białegostoku

4.08.2021, 14:49

Na sukces Wojciecha Nowickiego szybko zareagował prezydent Tadeusz Truskolaski. Napisał na Twitterze, że po fantastycznym starcie Wojciecha Nowickiego podjął decyzję, że sportowiec dostanie 30 tys. zł, a jego trenerka Malwina Wojtulewicz 20 tys. zł. z budżetu Białegostoku.


Złoto i rekord życiowy - wielki dzień Wojciecha Nowickiego w Tokio! Fajdek też z medalem

4.08.2021, 14:27

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Paweł Fajdek wywalczył brąz.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok