Radio Białystok | Wiadomości | Wszystko wskazuje na to, że studenci białostockich uczelni nowy rok akademicki rozpoczną w trybie stacjonarnym

Wszystko wskazuje na to, że studenci białostockich uczelni nowy rok akademicki rozpoczną w trybie stacjonarnym

autor: Edyta Wołosik

24.08.2021, 13:49, akt. 14:00

Ostatecznych decyzji jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że studenci białostockich uczelni nowy rok akademicki rozpoczną w trybie stacjonarnym. Taką możliwość daje uchylenie przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka rozporządzenia czasowo ograniczającego działalność uczelni.

fot. Olga Gordiejew
fot. Olga Gordiejew

Ostateczna decyzja należy do władz uczelni. W Białymstoku, w przypadku trzech największych, trwają prace nad tym, jak zorganizować nowy rok akademicki.

Uniwersytet w Białymstoku planuje w zdecydowanej większości powrót do zajęć stacjonarnych. Może się jednak zdarzyć, że w niektórych przypadkach wykłady będą on-line, na przykład wtedy, gdy w dużej grupie nie będzie możliwości, by zachować dystans społeczny.

Podobne plany ma Politechnika Białostocka. W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej czytamy m.in., że "z większością zajęć dydaktycznych wracamy w mury uczelni, a jeżeli wymóg dystansu społecznego nie zostanie zniesiony, wykłady oraz inne zajęcia w dużych grupach, będą odbywały się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość". Jest też informacja, że "rozkłady zajęć zostaną zorganizowane tak, aby w zależności od rozwoju sytuacji sanitarno-epidemicznej, proces kształcenia można było zamienić w sposób płynny na hybrydowy lub całkowicie zdalny".

Decyzji co do sposobu kształcenia w nowym roku akademickim nie ma na razie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jego władze czekają jeszcze na rozporządzenie ministra zdrowia, bo uczelnia podlega nie tylko Ministerstwu Edukacji i Nauki, ale też Ministerstwu Zdrowia.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W PWSIiP w Łomży trwa nabór uzupełniający

11.08.2021, 14:16

Podobnie jak inne uczelnie w województwie podlaskim, nabór uzupełniający rozpoczęła także Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.


Na białostockich uczelniach publicznych są jeszcze wolne miejsca - trwają nabory uzupełniające

10.08.2021, 14:12

Są jeszcze wolne miejsca na białostockich uczelniach publicznych. Nabory uzupełniające rozpoczęły się już na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i Politechnice Białostockiej, a wkrótce ogłosi je także Uniwersytet w Białymstoku.


Kolejny przetarg Uniwersytetu w Białymstoku na budowę siedziby filii w Wilnie

8.08.2021, 14:11

Do 3 września firmy mogą składać oferty na zaprojektowanie i budowę wileńskiej filii Uniwersytetu w Białymstoku - poinformowała uczelnia. To czwarty przetarg w tej sprawie, ostatni został unieważniony z powodów formalnych.


Politechnika Białostocka ma szanse na kolejne duże dotacje

28.07.2021, 15:57

Politechnikę Białostocką odwiedzili przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju m.in. po to, by ocenić jej potencjał. Tylko w ubiegłym roku z NCBR uczelnia dostała prawie 43 miliony złotych dofinansowania.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomżyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok