Radio Białystok | Wiadomości | Bezpieczny przejazd - ogólnopolska akcja kolejarzy, m.in. w Hajnówce

Bezpieczny przejazd - ogólnopolska akcja kolejarzy, m.in. w Hajnówce

autor: Wojciech Szubzda

27.08.2021, 10:50, akt. 11:44

Sprawdzają m.in. czy kierowcy nie ignorują znaków STOP i czerwonego światła przed rogatkami. Kolejarze w całej Polsce prowadzą akcję "Bezpieczny przejazd".

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski


Chodzi o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ostatni wakacyjny piątek. Kolejarzy można dziś spotkać m.in. w Hajnówce - mówi Tomasz Łotowski z PKP PLK.

- Ambasadorzy Bezpieczeństwa także w ostatni wakacyjny piątek, kontrolują zachowania kierowców, rowerzystów, pieszych. Apelują o przestrzeganie przepisów podczas przekraczania torów i o "słuchanie głosu rozsądku" szczególnie podczas powrotów z wakacji - mówi Tomasz Łotowski.

Dziś akcje są m.in. w Olsztynie, Hajnówce, Krakowie, Bielsku-Białej, Koszalinie i Lublinie.

Tomasz Łotowski dodaje, że według kolejarzy, za praktycznie wszystkie wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych odpowiadają kierowcy.

- Nieostrożność, pośpiech i brawura kierowców to przyczyna 99 proc. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Niezatrzymywanie się przed znakiem stop, ignorowanie czerwonych świateł, omijanie zamkniętych, wjeżdżanie pod opadające rogatki, czy też wjeżdżanie na przejazd bez możliwości zjazdu – to najczęstsze przyczyny tragedii 

- mówi Tomasz Łotowski.

W ubiegłym roku w całej Polsce doszło do prawie 160 wypadków na przejazdach i przejściach przez tory. Zginęły w nich 44 osoby, a 20 było ciężko rannych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy ignorują znak "STOP", przejeżdżając przez tory - zobacz wideo

13.08.2021, 07:09

Niektórych kierowców policjanci pouczali, innym wypisywali 100-złotowe mandaty i karali dwoma punktami karnymi. W czwartek (12.08) podlaska policja przeprowadziła akcję "Bezpieczny przejazd" z m.in. z wykorzystaniem drona.


Kolejarze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na torach

6.08.2021, 17:09

O zachowanie bezpieczeństwa podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych apelują kolejarze. W piątek (6.08) w Czarnej Białostockiej i kilkudziesięciu innych miastach w całej Polsce prowadzili akcję "Bezpieczny przejazd".


Akcja "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!" w Podlaskiem

25.06.2021, 15:37

Ma przypominać o zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Kolejną edycję kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!" zainaugurowali w Lewickich-Stacji nieopodal Białegostoku podlascy kolejarze i Służba Ochrony Kolei.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok