Radio Białystok | Wiadomości | Po raz kolejny przez pandemię odwołano 9. Targi Książki

Po raz kolejny przez pandemię odwołano 9. Targi Książki

9.09.2021, 14:21, akt. 14:35

Zaplanowane na 1-3 października 9. Targi Książki w Białymstoku zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa - poinformowała w czwartek Fundacja Sąsiedzi, organizator imprezy. Ma natomiast odbyć się towarzyszący targom Festiwal Literacki "Na pograniczu kultur".

Targi Książki w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Targi Książki w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Z uwagi na rosnące zagrożenie związane z rozwojem i rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz niepewną sytuacją, co do możliwości oraz warunków organizowania wydarzeń w październiku 2021 roku, w trosce o bezpieczeństwo wydawców i czytelników, podjęliśmy decyzję o odwołaniu 9. Targów Książki w Białymstoku w 2021 roku - poinformowała w czwartek w mediach społecznościowych Fundacja Sąsiedzi.


Pierwotnie impreza miała odbyć się pod koniec kwietnia 2020 roku, jednak ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzenie po raz pierwszy obostrzeń w kraju, przesunięto ją najpierw na październik ubiegłego roku, później na kwiecień tego roku i - kolejny raz - na październik.

"Obawiamy się, że znowu zostaną wprowadzone obostrzenia i targi nie będą mogły się odbyć" - powiedział Andrzej Kalinowski z Fundacji Sąsiedzi. Wstępny kolejny termin targów to kwiecień 2022 roku. "Trudno, pocierpimy jeszcze, ale te targi w przyszłym roku, mamy nadzieję, będą już pełną i dużą imprezą" - mówił Andrzej Kalinowski.

Dodał, że w październikowej imprezie swój udział wstępnie zgłosiło ok. 60 wydawców i - w jego ocenie - "byłyby to duże targi".Organizatorzy natomiast nie odwołali Festiwalu Literackiego "Na pograniczu kultur", który towarzyszy targom. Andrzej Kalinowski powiedział, że zaplanowano kilkanaście spotkań. Mają odbyć się m.in. z Andrzejem Stasiukiem, Ignacym Karpowiczem i Pawłem Reszką.

Szczegóły festiwalu mają być znane w przyszłym tygodniu.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


12. edycja festiwalu literackiego Zebrane w Białymstoku

7.09.2021, 08:56

To będzie pięć dni rozmów o ambitnej i dobrej książce. W Białymstoku zaczyna się we wtorek (07.09) dwunasta edycja festiwalu literackiego Zebrane.


Marek Kochanowski o zbliżającym się Festiwalu Literackim "Zebrane"

5.09.2021, 10:03

Wrzesień to czas książek, na który czekają czytelnicy z regionu. Do Białegostoku przyjadą gwiazdy literatury, które przez pięć dni będą rozmawiać o dobrej i ambitnej książce. 12. edycja festiwalu trwać będzie od 7 do 11 września br.


Narodowe Czytanie: "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w regionie [zdjęcia]

4.09.2021, 08:12

To tragifarsa, w której przeplatają się ludzka głupota, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie. "Moralność Pani Dulskiej" zabrzmiała w sobotę (4.09) w całej Polsce w ramach 10. jubileuszowej edycji Narodowego Czytania.


Aneta Prymaka-Oniszk została laureatką Nagrody Literackiej Prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego

24.03.2017, 18:58

Za książkę "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" literacką nagrodę prezydenta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za 2016 rok otrzymała Aneta Prymaka-Oniszk. Wyróżnienie zostało wręczone w piątek po raz 26.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok